Прогулянки стали невіддільною частиною здорового способу життя, але чи знаєте ви, як зробити їх ще ефективнішими? Міланські науковці зробили цікаве відкриття, яке може змінити наш підхід до щоденних прогулянок і допомогти досягти кращих результатів у спалюванні калорій, інформує Ukr.Media.
Прогулянки з короткими зупинками потребують більше енергії, ніж безперервна ходьба. До такого висновку прийшли вчені з Міланського університету.
Італійські дослідники запропонували новий спосіб спалювати більше калорій. Замість безперервної ходьби від початку до кінця рекомендується робити часті перерви. В рамках дослідження добровольці виконували вправи на тренажерах, що імітують підйом сходами та ходьбу на біговій доріжці. Випробування включали короткі періоди активності — від 10 секунд до 4 хвилин. Під час кожного експерименту вчені фіксували кількість споживаного кисню і обчислювали метаболічні потреби для різних видів ходьби.
В результаті тестів було встановлено, що для коротких, але активних прогулянок потрібно на 20-60% більше кисню. Це пов'язано з тим, що на початкових етапах руху організм споживає багато енергії для розігріву м'язів. Щоразу, коли після перерви потрібно знову набрати швидкість, витрачається більше калорій.
Результати експерименту можуть виявитися корисними не лише для здорових людей, але й для розробки програм реабілітації для пацієнтів з обмеженою рухливістю. Наприклад, це може бути корисно для людей з ожирінням або тих, хто відновлюється після інсульту.
За одну годину ходьби можна спалити мінімум 200 ккал (3-5 ккал/хв). Це середній показник, оскільки точні значення індивідуальні і залежать від зросту та ваги, а також темпу ходьби.
Більше того, ходьба — це повноцінний вид кардіонавантаження. Вона також залучає основні групи м'язів: м'язи спини, живота та стегон.
Джерело: ukr.media