Американські вчені виявили, що командні види спорту покращують гостроту слуху

Поганий слух вже давно перестав бути проблемою виключно літніх людей. З кожним роком все більше молоді скаржиться на те, що вони стали гірше чути, інформує Ukr.Media.

Причина цього криється в тому, що рівень шуму, з яким ми стикаємося щодня, знаходиться на критично високому рівні.

Чи можна в таких умовах захистити свій слух? Результати нового дослідження показали, що в цьому велику роль, можливо, зіграє заняття спортом.

Група фахівців вирішила перевірити, як спорт впливає на роботу головного мозку людини. У результаті своєї роботи вони виявили дивний ефект. Виявляється, люди, які постійно займаються спортом і при цьому раніше не мали жодних травм, чують краще, ніж їх однолітки.

Для участі в науковому експерименті були запрошені майже 1000 студентів. Половина з них професійно займалася одним з контактних видів спорту. Під час дослідження на голову всіх учасників прикріплювалися датчики, які відстежували роботу головного мозку. Добровольці одягали навушники, через які вони слухали певні записи людської мови. Кожен аудіозапис супроводжувався шумом.

Після завершення експерименту вчені виявили, що більшу частину мови змогли правильно розчути ті студенти, хто займається спортом. У них краще були розвинуті відділи мозку, які відповідають за розпізнавання мови. Фахівці пояснюють такий ефект тим, що під час матчів і змагань, спортсмени постійно крізь шум прислухаються до того, що кричать їх тренер і інші члени команди.

Вчені мають намір продовжити експерименти і докладніше вивчити це явище. Тим не менш, вже зараз вони впевнені, що в майбутньому отриману інформацію можна буде використовувати для поліпшення слуху, а саме для точного розпізнавання звуків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *