4 види тренувань, на яких без тренера ніяк не обійтися

Деякими спортивними вправами можна займатися вдома або навіть в залі без особливих ризиків, але деякі тренування вимагають обов'язкової допомоги професіонала, інформує Ukr.Media.

Якщо ви тільки плануєте вводити спорт в побут своїх буднів, без тренера на початковому етапі точно не обійтися. Незалежно від обраного напрямку доведеться зв'язатися з професійною людиною і взяти у нього уроки для того, щоб дізнатися техніку рухів, зрозуміти і вивчити принципи, одним словом — розібратися в процесі.

Кожен професіонал може сказати точно — самостійно вивчити всі питання ефективного фітнесу неможливо, наставник обов'язково потрібен.

Чому тренер так потрібен

Тренажерний зал, як невідомий залізний ліс, і з якого боку до нього підійти — новачкові не зрозуміло. А можна підійти і так, що ви нанесете собі тільки шкоду.

Не дивіться на це, як на порожню трату грошей і бажання тренера вас розкрутити на гроші. В першу чергу — правильна техніка потрібна саме вам. Потрібна, щоб не травмуватися, не принести шкоду здоров'ю, знати, як підійти до тренажера, як відрегулювати його під ваші параметри, як дихати, в якому темпі виконувати вправи. Все це дуже важливі моменти для освоєння спорту.

Не менше важливий етап — розуміння побудови тренувального процесу, виявлення відповідних вправ індивідуально для вас, а також амплітуда їх виконання.

Крім виконання вправ під час заняття тренер зазвичай розповідає про харчування, як його скорегувати, які продукти виключити одразу, які поки обмежити, але пізніше теж прибрати, які аналізи здавати, на що звернути увагу (це вже залежить від рівня інструктора).

Залежно від поставленого завдання потрібно вибрати собі наставника і довіряти йому, але часом перевіряти.

Тренування, на яких без тренера ніяк:

Всі заняття, які спрямовані на форму і масу тіла

Нормально схуднути або наростити м'язи, виліпити фігуру своєї мрії можна тільки з тренером. Самостійно можна підтримувати тонус тіла, але підкреслити переваги фігури і прибрати недоліки допоможе тільки професіонал. Без нього легко перекачати (або не докачати) потрібні м'язи і не отримати потрібний ефект.

Стретчинг(розтяжка)

На цьому тренуванні не спалюється багато калорій, але воно спрямоване на розтяжку всіх м'язів, розвиток гнучкості, а ще допомагає сісти на шпагат. Без інструктора займатися розтяжкою дуже небезпечно. Перш за все, тому, що кожна вправа вимагає розтяжки певного м'яза — виконуючи неправильно, ви ризикуєте потягнути зовсім не те. Мало того, що результату не буде, ще й травму дуже легко отримати.

Антигравіті

Теж не найбезпечніший вид тренувань. Вправи робляться в підвішеному стані, в гамаку. Неможливо не закохатися в такі заняття, але тренер тут, безперечно, потрібен. Техніка переворотів, функціональні вправи, краса ліній тіла, м'якість впливу гамака, як масажиста, помічника і універсального обладнання — все повинно бути під контролем.

Фітнес для вагітних і молодих мам

Цей період і так передбачає, щоб жінка була максимально обережною. Якщо фітнес за показаннями не заборонений, самостійно ним краще не займатися. Якщо ви — не спортсменка і / або не професіонал в цій області, то найкраще підібрати тренера.

Важливо правильно перейти в потрібний режим тренувань (або почати їх без напруги, якщо ви прийшли вперше).

Відновлення після пологів — взагалі окрема тема. Все набагато глибше, ніж здається на перший погляд. Воно абсолютно необхідно. Причому, починається вже в першу добу після пологів. Ні, качати прес одразу у жодному разі не можна, це тільки через пару місяців. А якщо було кесарів, то тут має значення тип шва, від цього залежать тривалість періоду відновлення і вправи. Всі тонкощі знає тільки тренер.

Коли можна без тренера

Якщо йдеться про кардіонавантаження (велотренажер, бігова доріжка, еліпс, степ та інше.), то тут ви можете займатися і самостійно, бо обладнання для даних тренувань не є складним в експлуатації.

Кардіотренування в професійному спорті навіть не відносяться до серйозних навантажень і можуть виконуватися без інструктора.

А на тренажері в залі самостійно займатися можна в тому разі, якщо на ньому є QR-код, просканувавши який, ви можеш отримати потрібну інструкцію для виконання вправ. Але все одно досягти результату без індивідуального підходу може бути проблематично.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *