OSB виготовляється шляхом пресування дрібніших деревних стружок за допомогою клею та воску в гарячому пресі. OSB дуже схожий на колаж із різних деревних стружок. На відміну від свого аналога з фанери, OSB не має сили, яка змушує деревину деформуватися, і тому легше отримати ідеальні розміри та уникнути схильності до деформації. Незважаючи на те, що OSB з’явилися зовсім недавно, до 2000 вони стали більш популярними, ніж фанера в Україні. Сьогодні OSB виробляється майже вдвічі більше, ніж фанери. Хоча обидва продукти виготовляються з різних матеріалів, і деякі будівельники віддають перевагу тому чи іншому, OSB і фанера виробляються відповідно до тих самих стандартів продуктивності.
Вигляд
OSB складається з безлічі пасм або невеликих шматків дерева, спресованих разом, що надає йому грубішу текстуру. OSB в більшості випадків не воліють як готову поверхню через її шорсткий, незавершений вид. Тому найчастіше використовується як сайдинг.
Фанера може мати безліч різних стилів та видів. Верхній шар зазвичай складається з твердої деревини і може бути будь-якої кількості порід дерева, таких як береза, бук або клен. Це означає, що лист фанери набуває зовнішнього вигляду верхнього дерева. Виготовлена таким чином фанера призначена для виготовлення шаф, полиць та інших предметів де видно деревина. Фанера також може бути виготовлена із менш якісних хвойних порід для її верхнього шару. При цьому він може мати сучки або шорстку поверхню. Ця фанера зазвичай використовується під готовим матеріалом, таким як плитка чи сайдинг. Купити OSB-3 в Україні можно за посиланням – ttps://ekoles.com.ua/ua/category/osb-3/.
Проблеми навколишнього середовища
З двох продуктів OSB вважається більш екологічним варіантом. Оскільки OSB складається з безлічі дрібніших шматків дерева, його можна створити з менших діаметрів, які ростуть швидше і їх можна вирощувати на фермі.
Однак для виготовлення фанери необхідно використовувати дерева великого діаметру, які потім розпилюються для отримання необхідних шарів. Дерева більшого діаметру, подібні до цього, ростуть набагато довше, і їх доводиться заготовляти в старих лісах, що робить фанеру менш екологічним варіантом. Компанія Еколіс доставляє матеріали українського та європейського виробництва у будь який регіон України, знайти компанію Еколіс можно за посиланням – https://ekoles.com.ua/ua/.
OSB досі виробляють із застосуванням формальдегіду. Однак фанера має проводитися без цієї хімічної речовини відповідно до нових законів про охорону навколишнього середовища від 2019 року. Фанера з твердої деревини вже доступна з клеями на основі сої та іншими матеріалами, які не виділяють сечовиноформальдегід у повітря. Хоча не виключено, що OSB наслідуватимуть цей приклад, незабаром можна буде всюди знайти фанеру без формальдегіду. Знайти OSB без цієї хімічної речовини може бути складніше.
Це порівняння OSB та фанери допоможе вам зробити правильний вибір відповідно до ваших вимог та уподобань.