Закривати марно: як кришка унітаза захищає від вірусів, що змиваються

Санвузол — не найчистіше місце у квартирі. Щоб уникнути поширення мікробів по всій кімнаті, а звідти і по інших приміщеннях, деякі радять закривати кришку унітаза перед тим, як змити. Але чи справді цей метод працює, інформує Ukr.Media.

Непрацюючий лайфхак

Згідно з недавнім дослідженням вчених із США, закрита кришка унітаза не є перешкодою для більшості бактерій. Хоча це й суперечить більш раннім результатам, провідний дослідник та мікробіолог Чарльз Герба попереджає, що все не так однозначно. Річ у тім, що повітря, що знаходиться в обсязі під кришкою, все одно витісняється водою під час змивання. А з ним у простір санвузла потрапляють і мікроби, що знаходяться там.

Неправильна оцінка результатів

Фахівець зазначив, що пораховані раніше результати, згідно з якими закрита кришка знижує кількість бактерій, не зовсім вірні, оскільки при їх оцінці було допущено помилку. Вчені тоді зосередилися лише на великих бактеріях. І справді, їх потрапляє у простір менше, але це сповна «компенсується» дрібнішими мікроорганізмами, яких закрита кришка зовсім не зупиняє.

Що працює

А ось що дійсно зможе зупинити поширення бактерій, так це регулярне миття унітаза. "Вам дійсно потрібно переконатися, що ви завжди миєте сидіння унітаза та інші місця в туалеті", — каже експерт. Крім того, він радить мити руки з милом не менше 20-30 секунд після відвідин вбиральні.

Не варто забувати, що бактерії здатні виживати на різних поверхнях санвузла протягом 30 хвилин. Тому не варто зберігати поблизу унітазу зубні щітки, косметику чи рушники.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *