Розбираємося, чи можна дорослій людині спати зовсім без подушки

Це питання задають собі люди, які вважають, що погано висипаються на подушці. Чи можна прибрати її повністю? Що буде в цьому випадку зі сном? Яким він тоді буде? І чи можна чимось замінити подушку, якщо вона вас не влаштовує?

Чи можна спати без подушки

Незважаючи на те, що однозначної відповіді на це питання немає (серйозних досліджень на тему, як зміниться якість життя, якщо спати зовсім без подушки, не проводилося) — багато експертів не радять обходитися без неї. Чому? Наведемо аргументи фахівців, інформує Ukr.Media.

Аргументи фахівців

Для багатьох з нас такий сон перетворюється на муку. По-перше, якщо ви лежите без подушки на спині, ваша шия уві сні розтягується, голова без підтримки закидається, а це значить, що очікуваного комфорту ви не отримаєте. Лікарі пояснюють: така поза не є для нас фізіологічною. У такій позі судини шиї перетискаються, а це значить, що надходження крові в головний мозок утруднюється. Ви самі розумієте, що нічого хорошого це кисневе голодування організму не принесе.

По-друге, хребет повинен залишатися під час сну прямим. З природним вигином в районі шиї. Якщо ви заснете без подушки, лежачи на боці, кров почне надходити до голови. А це загрожує іншими проблемами: підвищеним навантаженням на судини, головним болем.

По-третє, сон без подушки на животі також не дуже фізіологічний (хоча є думка, що саме на животі ми найлегше обходимося без підтримки голови). Спати на животі взагалі не рекомендується — щоб не здавлювати внутрішні органи. Додамо, що від неправильного положення тіла можуть розвиватися остеохондроз і сколіоз (викривлення хребта). А також, що відсутність подушки може спровокувати апное. Нічне хропіння здатне в такому випадку з'явитися навіть у тих, у кого його не було. Думаємо, аргументів на користь подушки було названо предостатньо.

Чим можна замінити подушку

Нерідко до якихось проблем зі здоров'ям може привести саме неприродна поза уві сні. Тому фахівці і радять купувати хорошу ортопедичну подушку. Як її вибрати? Вона повинна бути в міру пружною (занадто м'які або жорсткі подушки — крайній варіант). Важливо! Висота подушки повинна відповідати ширині ваших плечей. Це потрібно для того, щоб, коли ви спите на боці, ваша голова лежала рівно, шия не прогиналася. І плече, на якому ви спите, не затискається. Часто фахівці рекомендують подушки з натурального латексу: через ефект пам'яті форми.

Нерідко зараз люди замінюють подушки валиками для сну. У міру жорсткий валик кладуть під шию, щоб зберегти її природний вигин і розвантажити хребет. Але такий вид подушки підходить тільки тим, хто спить на спині. Якщо ви не звикли спати з валиком, вам може бути досить-таки складно.

Коли пора міняти подушку

Якщо наповнювач в подушці почав збиратися в грудки, ви відчуваєте біль в шиї або плечах після сну, прокидаєтеся з головним болем — задумайтеся про те, що вам пора розлучатися зі старою і купувати нову.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *