OpenAI готується до випуску нової моделі штучного інтелекту GPT-5

Точної дати виходу нової версії GPT поки нема
Фото: depositphotos.com

Американська компанія OpenAI готується випустити в найближчі місяці наступну версію моделі генеративного штучного інтелекту ChatGPT. Про це 19 березня повідомило видання Business Insider із посиланням на джерела.

Компанія планує випустити GPT-5 десь у середині року, найімовірніше, влітку, кажуть джерела. Деякі корпоративні клієнти нещодавно отримали демоверсії останньої моделі й пов’язаних із нею удосконалень ChatGPT.

Неназваний генеральний директор, який нещодавно побачив версію GPT-5, зазначив, що вона “дійсно добра, навіть істотно краща”.

За його словами, OpenAI продемонструвала нову модель на прикладах використання даних, унікальних для його компанії. Він також розповів про інші, ще не презентовані можливості моделі, зокрема про можливість викликати ШІ-агентів, яких розробляє OpenAI, для автономного виконання завдань.

Компанія ще не має встановленої дати випуску нової моделі, а це означає, що поточні внутрішні очікування щодо її випуску можуть змінитися.

За словами одного зі співрозмовників, OpenAI все ще навчає GPT-5. Після завершення навчання його протестують на безпеку. За словами одного зі співрозмовників, немає конкретних часових меж, коли тестування мають завершити, тому цей процес може затримати будь-яку дату релізу.

Контекст

Восени 2022 року компанія OpenAI, яку підтримує Microsoft, запустила чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT і, як зазначала Financial Times, привернула до нього “увагу всього світу”. На території України (за винятком районів, окупованих РФ) він доступний з лютого 2023 року.

Вихід ChatGPT спровокував поспіх в інших технологічних гігантів, зокрема, свій чат-бот запустили Google і лідер серед китайських пошукових систем – Baidu.

22 березня 2023 року оприлюднили звернення вчених і бізнесменів, які закликали зупинити дослідження ШІ щонайменше на пів року (звернення підписали понад 33 тис. осіб, зокрема американський бізнесмен, гендиректор компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск, американський бізнесмен, співзасновник соцмережі Pinterest Еван Шарп, американський програміст, співзасновник Apple Стів Возняк, генеральний директор фотоагентства Getty Images Крейг Пітерс).

2 лютого 2024 року в Європейському союзі схвалили перший у світі комплексний збірник правил роботи штучного інтелекту, повідомив європейський комісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *