На військово-морській виставці в Абу-Дабі розробники з України презентували компактний сучасний підводний човен, здатний обдурити радари

На міжнародній близькосхідній виставці військово-морського флоту NAVDEX 2023, яку відкрили 20 лютого в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), українські розробники презентували сучасний підводний човен Kronos, який працює на електричній тязі і здатний ховатися від “радарів”. Про це в коментарі виданню “ГОРДОН” розповів представник команди розробників, кандидат технічних наук Олександр Кузнецов.

Проєкт гібридної субмарини Kronos створили конструктори з України, які працюють із компанією Highland Systems і Desert Power, що базуються в ОАЕ. За словами Кузнецова, субмарина може виконувати різні завдання, обладнана виходом для дайверів під водою, власною барокамерою, здатна нести шість ракет, має на борту системи зв’язку, сонари, радари, камери нічного бачення, камери огляду на 360 градусів і новий електронний перископ. На борту човна може одночасно перебувати 11 людей.

“Унікальність субмарини в композитному складі корпусу й гідродинамічній формі, яка вільно ковзає під водою. Завдяки цьому вона створює мінімальний шум, а композитне покриття поглинає сигнали радарів. За фактом вона – невидимка під водою. Може підійти куди завгодно, сонар чи ехолот її не зафіксує”, – наголосив розробник.

Фото надав Олександр Кузнецов

Перевагою субмарини є можливість дистанційного керування. У такому випадку вона працює як безпілотний дрон.

“Підводні дрони на сьогодні – це передові технології. Раніше їх створення було ускладненим через низку причин: неможливість передавання радіосигналу дрона під водою, недостатній запас ходу, неможливість сконструювати правильну форму згідно з гідродинамікою, поява передових композитних матеріалів. Сучасний рівень розвитку технологій дав змогу виконати це завдання. Ми хотіли створити сучасну субмарину, якою можна керувати дистанційно. Її автономність – 54 години. Судно не потребує корабля носія”, – розповів Кузнецов.

Фото надав Олександр Кузнецов 

Технічні характеристики субмарини роблять її привабливою як для військового, так і цивільного використання.

“Судно рухається під водою зі швидкістю 50 км на годину. Ширяє під водою, як літак. Може перевертатися, іти ліворуч, праворуч, тобто може ухилятися від будь-якого предмета. Kronos можна застосовувати для охорони берегової лінії, виконання бойових завдань – розвідка, удар по супротивнику, евакуація військових. Вона може непомітно підійти до цілі противника й виконати бойове завдання і піти без втрати людей. Може бути використано у рятувальних операціях, наприклад бути як штурмбот. Дальність ходу до 1 тис. км”, – пояснив Кузнецов.

Олександр Кузнецов на виставці в Абу-Дабі. Фото з особистого архіву

Окрім того, підкреслив конструктор, субмарина рухається на електричній тязі. У неї великий запас потужності акумуляторів, а також є генератори, які здійснюють заряджання. Повітряний компресор закачує повітря, коли апарат перебуває на поверхні, за годину.

Виробництво Kronos не надто витратне й вигідне з економічного погляду, тому на неї вже великий попит, підкреслив Кузнецов.

“Ми створили проєкт і можемо після випробувань передати човен виробникам. Якщо все буде добре, то, можливо, самі запустимо невелике виробництво. Ми впевнені, що проєкт буде популярним, оскільки виробництво вигідне економічно, а управління підводним апаратом не потребує тривалого навчання”, – сказав Кузнецов.

Контекст:

Виробники військової продукції для флоту з усього світу презентують свою продукцію на NAVDEX один раз на два роки. Ця виставка триватиме до 24 лютого. Після її закінчення субмарину Kronos передано військовим ОАЕ для проведення технічних випробувань, зазначив Кузнецов.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *