Зубні імпланти: плюси та мінуси⁠⁠

Дентальна імплантація – сучасна альтернатива протезування. Оскільки імплантологія ще досить молода галузь, в умах пацієнтів поки що не вклали переваги цієї методики. А переваг перед протезами у імплантів багато.

  1. Імпланти дозволяють жувати тверду їжу

Імпланти дозволяють жувати тверду їжу майже як справжні зуби. Уникати твердої їжі потрібно лише спочатку, поки імплант не прижився. Протези вимагають набагато дбайливішого відношення: тверда фактурна їжа може пошкодити або змістити протези.

  1. Імплантація корисніша для ясен

Якщо людина не жує своїми зубами, кісткова тканина щелепи стоншується і потроху розсмоктується. Лікарі підтверджують: імплантація запобігає дистрофічні зміни тканин пародонту та спад кісткової тканини. При протезуванні тканина продовжує розсмоктуватись, хоч і дуже повільно.

  1. Для імплантації штучного зуба не потрібно вбивати живі сусідні зуби

Штучний зуб добре стає на місце власного зуба, і не шкодить сусіднім зубам.

У протезуванні є два варіанти – потопити мостоподібні чи бюгельні протези. Щоб поставити мостоподібний протез, потрібно вбити сусідні зуби — видалити пульпу та запломбувати кореневі канали, навіть якщо зуби були здоровими. Для постановки бюгельного протезу сусідні зуби доведеться обточувати.

  1. Зубні імпланти можна ставити за будь-якої кількості зубів.

В принципі, імпланти можна ставити, навіть якщо в щелепі немає жодного зуба. Для постановки протезів необхідно, щоб у щелепи зберігалося кілька зубів. Наприклад, для постановки бюгельного протезу, який вважається зручнішим і легшим, ніж мостоподібний, потрібно як мінімум 6 зубів.

Куди звернутись за імплантами у Львові?

Якщо Вам потрібно вставити імпланти зубів, краще звернутися до львівської стоматологічної клініки Royal Dental, деталі тут. Клініка відрізняється своїм комплексом послуг. Вона має найсучаснішу апаратуру та лікарів з високим досвідом. До створення проекту за вашою найяскравішою посмішкою, фахівці проведуть з вами ряд етапів, наприкінці яких розпочнеться розробка, якщо Вас все задовольнятиме. Ознайомитись з подробицями можна, перейшовши на сайт клініки.

Види зубних імплантів

Фактично, імплант – це штучний корінь зуба, поверх якого надівається коронка (власне зуб). Стоматологи-імплантологи застосовують багато видів зубних імплантів, кожен із яких має свої показання до використання.

Імпланти відрізняються за розміром, дизайном, матеріалом виготовлення, і кожен з цих видів має функціональні особливості, показання та протипоказання.

Коренеподібні імпланти

Найвідоміший і найпоширеніший вид імплантів – штучний корінь зуба, який загвинчують у щелепу (майже як шуруп). Матеріали виробництва: титан, сплави титану, оксид цирконію.

Пластинкові імпланти

Це тонка широка пластинка з отворами, яка вживлюється в кісткову тканину щелепи. Верхню (видиму) частину імпланту використовують як кукси для коронки. Пластинкові імпланти міцніші за коренеподібні, але менш фізіологічні, і довше приживаються. Сучасні стоматологи кажуть – це пережиток минулого.

Базальні імпланти

Це дуже довге штучне коріння, яке загвинчується в глибокі (базальні) шари кістки. Базальні зубні імпланти встановлюються, коли потрібно відновити кілька зубів, що поряд стоять, але при цьому пацієнт має недостатній обсяг кісткової тканини, і немає можливості провести кісткову пластику.

Ендодонтичні імпланти

Це єдиний вид імплантів, які не замінюють втрачений зуб повністю, а стабілізує його, коли залишився відносно здоровий корінь зуба. Незважаючи на всі теоретичні можливості, такий вид імплантів часто пов’язаний із ускладненнями та рідко використовується.

Субперіостальні імпланти

Рідко застосовуються в стоматології через свою підвищену травматичність та конструкційні особливості. Субперіостальні імпланти є об’ємною і складною конструкцією.

Внутрішньослизові імпланти

Це знімні протези, які за принципом дії схожі на звичайну кнопку для застібання одягу. Коронка закріплюється на верхній частині кнопки, а нижня частина впроваджується у щелепу під слизову оболонку.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *