8 ознак того, що Ваше тіло може бути у серйозній небезпеці

Такі тонкі підказки – від зміни почерку до хропіння, допоможуть виявити ранні ознаки хвороби. Ось як розпізнати власні сигнали про небезпеку, інформує Ukr.Media.

Пошкодження зубів

Стоматологи часто зустрічають пацієнтів, які не відчувають печію або інших симптомів кислотного рефлюксу, але емаль їх зубів повністю зносилась. Багато людей просто шоковані, коли вони дізнаються, що у них кислотний рефлюкс. Хоча вживання солодких напоїв зношує зуби в передній частині рота, проте підвищена кислотність зі стравоходу має тенденцію руйнувати емаль зубів з внутрішнього боку. Інші незначні, але підозрілі симптоми рефлюксу включають в себе частий біль у горлі, кашель, незрозумілі хрипи, або неприємний смак у роті. Якщо ви або ваш стоматолог помітили будь-яку з цих попереджувальних ознак, то негайно зверніться до спеціаліста. Кислотний рефлюкс, який вчасно не лікують, не тільки призводить до виникнення карієсу, але також може підвищити ризик розвитку раку стравоходу.

Сверблячі бульозні висипи на шкірі

Це реакція, яка виникає на ліктях, колінах, сідницях, спині або шкірі голови. Висип може виглядати підозріло, як екзема, але це може бути більш серйозною проблемою: целіакією. Це аутоімунний стан, при якому вживаючи навіть найменшу кількість глютену, ваше тіло атакує власну травну систему. До 25 відсотків людей з целіакією мають висип, відомий, як герпетиформний дерматит. Багато пацієнтів не мають симптомів з боку травної системи. Коли хтось з целіакією споживає глютен, організм випускає антитіло, відоме як IgA, яке атакує кишечник; іноді IgA також накопичується в маленьких кровоносних судинах під шкірою, викликаючи висипи та свербіння. На відміну від людей з іншими формами целіакії, пацієнтам з герпетиформним дерматитом не потрібно проходити ендоскопічну біопсію для остаточного діагнозу. Лікар може зробити біопсію висипу і шукати антитіла, які вказують на целіакію. Як тільки ви сядете на дієту без глютену, висип, скоріш за все, зникне, і ви зможете захистите своє тіло від інших серйозних уражень, викликаних целіакією, таких, як остеопороз або рак тонкої кишки.

Зміна почерку

Якщо ви чуєте про хворобу Паркінсона, ви, напевно, асоціюєте її з тремтінням, але більш рання ознака цієї хвороби – це почерк, який стає значно дрібнішим. Аналіз рукописного тексту ідентифікував пацієнтів на ранніх стадіях у більш, ніж 97 відсотків випадків. Під час дослідження були пацієнти, які писали речення, наприклад, "Сьогодні гарний день" десять разів. Коли вони писали це, то кожне речення ставало все меншим і меншим, і слова виходили більш тісними. Хвороба Паркінсона виникає, коли нервові клітини в мозку пошкоджуються або гинуть. Вони припиняють виробництво необхідної кількості допаміну, хімічної речовини, яка посилає сигнали для рухів. Це викликає м'язове напруження у руках і пальцях, що впливає на почерк. Дві інших ранніх ознак Паркінсона: втрата нюху – ви не помічаєте апетитних запахів, а також дійсно інтенсивні сновидіння, в яких штовхаєтесь і б'єтесь під час сну. Якщо ви помітили будь-який з цих симптомів, і вони тривають більше двох тижнів – зверніться до невролога. Це більш рання діагностика хвороби Паркінсона, і чим швидше ви зможете її виявити і контролювати симптоми, тим кращою буде ваша якість життя.

Часті спалахи гніву

У багатьох людей депресія не проявляється у вигляді плачу чи лежання на дивані. Більше половини пацієнтів з депресією страждають дратівливістю і гнівом. Насправді, ці симптоми депресії пов'язані з більш серйозною, більш тривалою формою, згідно з дослідженням Університету Каліфорнії, Сан-Дієго. Класичний випадок: людина ніколи раніше не страждала від спалахів гніву, але тепер, якщо її дратують, вона стає настільки шаленою, що просто сходить з розуму. Вважається, що жінки частіше, ніж чоловіки, страждають від депресії, але у чоловіків частіше проявляється хвороба через дратівливість і гнів. Якщо ви постійно кричите на дружину, або найменше роздратування призводить до того, що ваше серце виривається з грудей, і така реакція триває більше двох тижнів – є реальний шанс, що депресія є винуватцем цього. Багато випадків серйозної депресії добре лікуються поєднанням антидепресантів і когнітивної поведінкової терапії, короткочасної терапії, яка вчить навичкам уникати руйнівних думок або дій. Британське дослідження, опубліковане в квітні минулого року, виявило, що когнітивна терапія, яка сприяє підвищенню поінформованості про негативні спіралі, була настільки ж ефективною, як і приймання медикаментів для запобігання рецидиву депресії протягом двох років.

Вам важко керувати фінансами

Коли дослідники з Університету Алабами спостерігали за 87 людьми старшого віку з легкими проблемами пам'яті, то 25 піддослідних, у яких продовжувала розвиватись хвороба Альцгеймера, продемонстрували зниження протягом тривалого періоду навичок, таких, як управління банківськими виписками та оплата рахунків. Запитання, яке часто заавали: "Ви їдете на обід, а рахунок за нього становить 60 доларів, скільки тоді ви заплатите за 15-процентні чайові?" Люди на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера можуть задуматись на хвилину або дві, а потім відповісти, що 7 доларів. (Відповідь – $ 9.). Хоча у кожного час від часу трапляються проблеми з математикою, проте дійсно варто звернути увагу, якщо такі проблеми трапляються регулярно. Коли розвивається хвороба Альцгеймера, то кора головного мозку, що включає зони, що відповідають за мислення, планування і запам'ятовування, в буквальному сенсі, висихає. Це ускладнює управління щоденними фінансами.

Хропіння

Це загальновідомий симптом апное під час сну, який пов'язаний з підвищеним ризиком виникнення серцевих захворювань. Але хропіння може відігравати більш велику роль у серцево-судинних захворюваннях, ніж раніше думали експерти. Дослідження 2013 року показало, що навіть серед пацієнтів без апное сну, хропіння було пов'язано з потовщенням сонних артерій шиї. Такий стан є попередником інсульту та інфаркту. Хропіння було більш сильно пов'язане з цим пошкодженням стінок, ніж, навіть, куріння, високий рівень холестерину або надмірна вага. Чому? Хропіння може пошкодити сонні артерії, які постачають кров до мозку. Експерти вважають, що артерії реагують на вібрацію під час хропіння, оскільки вони дуже близько розташовані до горла.

Часті походи в туалет

Коли у вас починає розвиватися цукровий діабет 2 типу, ваше тіло починає менш ефективно розкладати їжу на цукор, щоб використовувати його в якості палива для отримання енергії. В результаті, цукор накопичується в крові, де він робить тихе, але значне пошкодження кровоносних судин і нервів. Ваше тіло відчайдушно намагається викинути накопичення глюкози, змивши її разом з сечею. Таким чином ви частіше ходите до ванної кімнати, а коли ви опорожнюєтесь, то виробляєте сечі ще більше. Ви можете прокидатись кілька разів серед ночі, щоб помочитися. Оскільки ви так багато втрачаєте рідини, то у вас може виникнути спрага. Попросіть свого лікаря про тест A1c – аналіз крові, який вимірює середній рівень глюкози в крові протягом трьох місяців (інші тести, такі, як аналіз крові на глюкозу натщесерце, вимірюють рівні глюкози в крові тільки в день тесту). Чим раніше діагноз діабету 2 типу буде діагностованим, тим більша ймовірність того, що ви зможете його побороти, змінивши спосіб життя, наприклад, втратити зайву вагу і робити фізичні вправи.

Ви забуваєте імена людей

Задумались над іменем вашого сусіда по барбекю? Це може бути внаслідок стресу або втоми, але забудькуватість про дрібні речі, такі, як імена або списки продуктів, може свідчити про гіпотиреоз або низький рівень гормонів щитовидної залози. Пацієнти скаржаться на те, що робота їхнього мозку відчувається "нечіткою". Без гормону, який виробляє щитовидна залоза, все просто сповільнюється. Варто звернути увагу, якщо ви також часто відчуваєте втому після повноцінного сну. Якщо це так, і ви після пробудження почуваєтесь, ніби у тумані, це може свідчити про те, що винуватцем такого стану є щось гормональне, а саме – неактивна щитовидна залоза. Оскільки ці симптоми часто є нечіткими і, мабуть, не пов'язаними між собою, їх можна легко проігнорувати. Близько половини з 30 мільйонів американців, які страждають на захворювання щитовидної залози, не знають про це, повідомляє Американська асоціація клінічних ендокринологів. Але якщо у вас є якісь з симптомів, варто пройти огляд. Коли пацієнтів лікують за допомогою ліків для щитовидної залози, вони завжди дивуються, наскільки вони починають гостріше мислити, і що їх провали у пам'яті та труднощі з концентрацією уваги не спричинені менопаузою або старінням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *