Зеленський звільнив начальника департаменту захисту національної державності СБУ

На останній посаді в СБУ Семенченко пропрацював понад рік
Фото: Офіс Президента України / Facebook

31 січня президент України підписав указ про звільнення Романа Семенченка з посади начальника департаменту захисту національної державності Служби безпеки України. Документ опублікований на сайті глави держави.

Причини звільнення в указі не вказані.

На посаду Семенченко був призначений Зеленським 27 жовтня 2022 року.

Департамент захисту національної державності є підрозділом Центрального управління СБУ. Керівників усіх ключових підрозділів президент країни звільняє за поданням голови спецслужби.

Контекст

Семенченко – уродженець Дніпропетровської області, має вищу юридичну освіту. В органах СБУ працював із 1993 року. З вересня 2013-го до березня 2014 року обіймав посаду начальника управління СБУ в Житомирській області. До цього призначення протягом двох років обіймав посаду заступника голови управління СБУ в Дніпропетровській області.

У декларації, поданій у березні 2017 року, Семенченко вказував посаду “той, хто був у розпорядженні голови СБУ”.

11 жовтня 2019 року Зеленський призначив його уповноваженим президента з контролю за діяльністю СБУ, а 15 червня 2021 року звільнив із цієї посади.

У 2021 році розслідувачі “Слідства.Інфо” повідомляли, що родина Семенченків володіє двома квартирами в Києві (одна з яких – майже 500 м²), маєтком під Дніпром, дев’ятьма земельними ділянками, трьома елітними позашляховиками та двома водними мотоциклами. Журналісти зазначали, що дружина співробітника СБУ Олена Семенченко вела спільний бізнес із дніпровським бізнесменом і місцевим депутатом від “Опозиційної платформи – За життя” Михайлом Кошляком, якого LB.ua називало керівником силового блоку групи “Приват”. У 2015 році Кошляка затримувала СБУ разом зі ще одним дніпровським бізнесменом Геннадієм Корбаном.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *