Україна й Італія розпочали обговорення структури проєкту двосторонньої угоди про гарантії безпеки

Українську переговорну команду очолював заступник глави Офісу президента Жовква, зазначили в ОП
Фото: president.gov.ua

Україна 31 січня провела черговий раунд переговорів з Італією про укладання двосторонніх зобов’язань щодо безпеки. Про це поінформував пресцентр Офісу президента.

Українську переговорну команду очолював заступник глави ОП Ігор Жовква.

“Співрозмовники розпочали обговорення структури проєкту відповідної угоди, її основних елементів та окремих тематичних блоків, – ідеться в повідомленні. – Учасники узгодили графік подальших двосторонніх переговорів на найближчий час”.

Україна розпочала переговори з Італією про гарантії безпеки наприкінці листопада минулого року.

Контекст

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні й “інші витрати” на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року глава Української держави Володимир Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні 2023 року Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великобританією і Канадою, у жовтні – з Японією, Францією і Нідерландами, у листопаді – з Німеччиною й Італією, у січні 2024 року – з Румунією. Було анонсовано також переговори зі Швецією і Норвегією.

8 січня Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо гарантій безпеки України.

12 січня Україна й Великобританія підписали угоду про гарантії безпеки. 15 січня амбасадорка Канади в Україні Наталка Цмоць повідомила, що Канада підготувала угоду щодо безпеки з Україною, документ в Офісі президента на погодженні. 18 січня Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон доручили політичним і військовим радникам пришвидшити переговори щодо двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявляв 24 січня, що Україна й Німеччина близькі до погодження гарантій безпеки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *