Зеленський: Українські позиції слід зміцнювати. Тільки силою можна переконати Москву, що війна їм нічого не дасть

Зеленський розповів, що обмежує “російський терор”
Фото: president.gov.ua

Терор проти України з боку країни-агресора Росії можна припинити ефективними санкціями. Про це у зверненні за підсумками 27 квітня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.

“Дякую всім політикам і громадським діячам, журналістам, які інформують про те, як Росія завозить комплектуючі для ракет та іншої зброї – у порушення санкцій світу. Кожен матеріал у засобах масової інформації про схеми обходу санкцій, кожен публічний заклик до посилення санкцій, уся політична робота заради цього, яка приводить до результатів, обмежує не лише путінський терор, але й терор загалом. І в цьому є глобальний сенс нашої взаємодії – усіх партнерів”, – сказав Зеленський.

Він також подякував “усім країнам і лідерам, які реально працюють над тим, щоб обмежити російські схеми обходу санкцій”.

Президент України висловив сподівання, що такі ракетні удари, як 27 квітня, не перетворяться “на рутину для світу”.

“Я вдячний усім лідерам, які реагують, які засуджують російський терор, які контактують із партнерами, що мають у себе і ППО, яке могло б працювати в Україні, і відповідні ракети. Щоб терористи програли, солідарність лідерів у захисті від терору має працювати 24/7, так само як і люди, які ліквідовують наслідки ударів, і як наші воїни, які щодня й щоночі роблять усе, щоб тими силами, які є в Україні, зробити якнайбільше для України”, – підкреслив Зеленський.

Він прокоментував озвучену у Львові віцепрем’єр-міністром – міністром оборони Австралії Річардом Марлзом інформацію про те, що Австралія готує для України черговий пакет військової допомоги на суму приблизно $100 млн.

“Хочу подякувати Австралії за оголошений новий пакет підтримки для нашої держави і людей. Саме військова підтримка – те, що посилить нашу ППО, плюс дрони, військове обладнання. […] Готуємося зараз і до нової комунікації з іншими нашими партнерами: і завтрашній день, і новий тиждень будуть активними”, – анонсував Зеленський.

Президент України вважає, що сили державі має додаватися щодня.

“Кожен день маємо зміцнювати ті чи інші українські позиції. Нам потрібно, щоб у Москві переконалися, що війна їм нічого не дасть. І тільки силою ми можемо цього досягти. Усі українці. Усі партнери. І однаково рішуче”, – заявив Зеленський.

Контекст

Протягом останніх місяців російські окупанти вели штурмові дії на низці напрямків. Зокрема, у лютому 2024 року їм удалося захопити Авдіївку Донецької області. Зараз напружені бої відбуваються за місто Часів Яр. За даними Зеленського, Росія готує новий наступ у травні – червні. Щоб захиститися, а також самій розпочати новий наступ, Україні потрібно більше військової допомоги від союзників, підкреслив він.

Російські окупанти практично щоночі атакують Україну ударними безпілотниками і регулярно завдають по території країни ракетних ударів.

У ніч на 27 квітня РФ здійснила масовану повітряну атаку на Україну. Окупанти піднімали в повітря стратегічну авіацію, використовували “Кинджали” і крилаті ракети. За даними міністра енергетики України Германа Галущенка, противник атакував енергетичні об’єкти у Дніпропетровській, Івано-Франківській і Львівській областях. Група ДТЕК повідомила, що окупанти вночі атакували чотири її теплоелектростанції. Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук заявив, що сили оборони збили 21 із 34 ракет, випущених російськими окупантами.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *