Міжнародний Червоний Хрест підігрує російській агресії – Лубінець

Лубінець назвав три претензії до МФЧХ
Фото: Дмитро Лубінець / Facebook

Міжнародна федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФЧХ) “закриває очі” на злочини країни-агресора Росії та її відділення Червоного Хреста, РЧХ. Про це 27 квітня заявив у Telegram уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Пам’ятаєте, раніше з’явилася інформація, що працівники Російського Червоного Хреста розповідають про неможливість миру з “українськими нацистами”, а його президент має стосунок до однієї з “патріотичних” організацій РФ? Тоді, як омбудсман України, я звернувся до МФЧХ, аби було проведено прозоре розслідування дій РЧХ, а у разі підтвердження цієї інформації – виключення РЧХ із федерації. Тепер же з’явилась інформація на сайті МФЧХ щодо оцінки дій РЧХ”, – написав він.

Омбудсмен зробив три ремарки.

“На сайті федерації йдеться, що РЧХ не має присутності в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Проте жодного слова не сказано, що РЧХ діє на території Криму. Адже, як відомо, РЧХ вкрав у Криму майно Національного товариства Червоного Хреста України. По цьому факту відкрито кримінальне провадження, і ми вимагаємо засудження дій РЧХ. Бо вони злочинці”, – заявив Лубінець.

За його словами, у висновках МФЧХ сказано, що “партнерство РЧХ з табором “Артек” [в окупованому Криму] вимагає серйозного перегляду”, хоча ЗМІ повідомляли про співпрацю РЧХ з “Артеком” і накладення санкцій на директора табору за причетність до депортації українських дітей.

“Коли є факти – потрібна дія, а не розгляд ситуації з різних сторін”, – вважає Лубінець.

Він також написав, що “перевірка показала, що деякі особи з РЧХ робили політичні заяви, які не відповідають принципам організації”.

“Щодо керівника РЧХ (який, до речі, й підписав угоду з табором “Артек”) йдеться, що він уже не причетний до політичних організацій в РФ. Проте вийти з організації, це одна справа, але чи може людина, яка пропагувала війну, змінити погляди? Окрім того, на мою думку, федерації варто звернути увагу, що РЧХ збирав кошти для сімей мобілізованих і військовослужбовців РФ, а також – підтримував кампанії з мобілізації для війни в Україні”, – звернув увагу омбудсмен.

За його словами, заява МФЧХ “виглядає як намагання врятувати ім’я і репутацію Російського Червоного Хреста, а також тільки показує безсилля і застарілість системи, адже росіяни скоїли конкретні кримінальні злочини і продовжують використовувати ім’я міжнародної організації як прикриття за свої злочини”.

“Також цинічно виглядає заява запровадити курси для персоналу РЧХ із міжнародного гуманітарного права. Мабуть, для того, щоб вони краще приховували свої злочини. Тому вирішили “повчити” МГП. Водночас ідеться про те, що надалі група федерації, яка створена для перевірки дій РЧХ, протягом найближчих чотирьох місяців надасть свої висновки. Такі дії вважаю з боку МФЧХ прямим підіграванням агресії РФ”, – заявив Лубінець.

Він висловив сподівання, що у міжнародному Червоному Хресті “не будуть такими кволими і безсилими”.

“Міжнародні організації не можуть мовчанням підігравати російській агресії. Інакше вони не допомагають, а лише шкодять світовому правопорядку. Вважаю, що МФЧХ, організація зі світовим іменем, перетворилася на адвоката російських злочинців. Насамкінець хочу зазначити, що отримав підтвердження, що нова президентка МФЧХ готова провести зі мною зустріч, під час якої планую порушити вищезазначені питання”, – написав Лубінець.

Контекст

27 лютого російське видання “Медуза” опублікувало матеріал про те, що російський Червоний Хрест за правилами руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця не має права працювати на території інших країн без дозволу цих країн, проте буває на окупованих українських територіях і, за свідченнями очевидців, знущається там з українців, зокрема тих, яких утримують у місцях позбавлення волі.

Російський Червоний Хрест підтримує вторгнення РФ в Україну, а не займається гуманітарними питаннями. Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *