Зеленський про підтримку України: Готуємо нові домовленості з європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною

Зеленський: Детально займаємося підготовкою безпекової угоди між Україною і США
Фото: president.gov.ua

Україна домовляється з Німеччиною і Сполученими Штатами про співробітництво у сфері безпеки. Про це у зверненні за підсумками 9 червня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.

“Готуємо для України нові домовленості з європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною, щодо додаткових кроків підтримки. Також цими днями детально займаємося підготовкою двосторонньої безпекової угоди між нашою державою і Сполученими Штатами. Робимо все, щоб лідерство Америки відчувалося. Я дякую кожному, хто допомагає”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що зараз серед головних завдань – “здобути для України більше підтримки саме з погляду стійкості українського суспільства”.

“Це стосується й енергетики, і відновлення після ударів, і всіх інших основ нормального життя. Життя, яке маємо зберегти попри будь-які спроби Росії тиснути та знищувати”, – зазначив президент України.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

Станом на зараз Україна підписала гарантії безпеки з Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Італією, Канадою, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією.

У травні Зеленський говорив, що Україна готує ще низку угод щодо гарантій безпеки, зокрема зі США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *