Зеленський: Принципово, щоб реальні переговори щодо членства України в ЄС почалися в червні, без затримок

За словами Зеленського, Україна готується до важливих європейських рішень цьогоріч
Фото: president.gov.ua

Предметні переговори щодо вступу України в Європейський союз мають розпочати без затримок у червні 2024 року. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні 19 березня, відео якого оприлюднила в YouTube пресслужба глави Української держави.

За словами Зеленського, він 19 березня провів розмову із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, обговорювали оборонну підтримку України й відносини з Євросоюзом.

“Готуємося до засідання Європейської ради. І до важливих європейських рішень цього року. Економічних, зокрема щодо продовження лібералізації торгівлі України з Євросоюзом – це один із життєво важливих елементів нашої стійкості в час захисту від російської агресії”, – сказав він.

Український лідер наголосив, що політичні рішення Україна теж готує.

“Зокрема, для нас в Україні і для всієї Європи принципово, щоб реальні переговори щодо членства України почалися в червні, без затримок. І це буде правильний політичний сигнал, що Європа достатньо міцна й точно не піддасться російському тиску”, – підсумував Зеленський.

Контекст

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

“Фізичні” переговори про членство України в Євросоюзі мають розпочати в березні 2024 року, повідомляли у представництві України при ЄС.

В уряді України заявили 25 січня, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу в ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *