“Будуть боєприпаси, дрони, більше ракет для ППО”. На “Рамштайні” обговорили чотири головні теми, Умєров підбив підсумки засідання

19 березня відбулося 20-те засідання “Рамштайну”
Фото: Рустем Умєров / Rustem Umerov / Facebook

Головними темами 20-ї зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стали боєприпаси, ППО, винищувачі F-16 і дрони. Про це 19 березня повідомляють у Telegram Міноборони України.

Зазначають, що на засіданні значну увагу приділили роботі восьми коаліцій можливостей – повітряних сил, інтегрованої ППО і ПРО, артилерії, бронетехніки й маневреності, морських спроможностей, розмінування, дронів і IT-коаліції.

Під час засідання коаліція країн-партнерів продемонструвала свою єдність і активність у допомозі Україні, наголосив у Facebook глава Міноборони України Рустем Умєров.

“Боєприпаси – те, чого критично потребують наші воїни. Вони будуть! Це була головна тема засідання. Партнери заявили про пакети допомоги, у які входять артилерійські снаряди 155 мм, 152 мм, 105 мм та інші. Вдячні партнерам за те, що по всьому світу шукають і знаходять боєприпаси, які так необхідні для відсічі агресору”, – написав Умєров.

Окрім того, на “Рамштайні” обговорили питання ППО для України, щоб захистити українські міста, воїнів від російської авіації, яка скидає керовані авіабомби.

“Буде більше ракет для наших систем протиповітряної оборони. Я вдячний міністру оборони Німеччини [Борису Пісторіусу], який зазначив, що небо над Україною належить українцям. Тому наше спільне завдання – забезпечити перевагу України в повітрі”, – наголосив Умєров.

За його словами, допомогти закрити українське небо мають також американські винищувачі F-16.

“Ми активно працюємо з усіма залученими партнерами: США, Данією, Бельгією, Нідерландами, Румунією й іншими, щоб літаки були в Україні якнайшвидше”, – зазначив Умєров.

Як вказав міністр, війна за відновлення територіальної цілісності України – це “перша повномасштабна війна дронів”.

“Маємо декілька нових країн, які приєдналися до “дронової коаліції” і зробили внески. Першими результатами цієї коаліції стануть перші поставки дронів в Україну вже в березні. Також обговорюємо можливість інвестицій в українське виробництво тих БПЛА, які вже показали свою ефективність на полі бою”, – резюмував Умєров.

Контекст

Формат “Рамштайн” заснували навесні 2022 року – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Тодішній міністр оборони України Олексій Резніков після цієї зустрічі заявив, що відбулися “тектонічні зміни” у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.

Попереднє, 19-те засідання “Рамштайну” відбулося 14 лютого у Брюсселі (Бельгія).

Глава Пентагону Ллойд Остін за підсумками 20-го “Рамштайну” 19 березня повідомив, що контактна група за майже два роки зобов’язалася виділити Україні понад $88 млрд на військову допомогу. Він наголосив, що “виживання України під загрозою”.

Глава міноборони ФРН Борис Пісторіус на полях “Рамштайну” анонсував новий пакет військової допомоги Україні на €500 млн.

Міністерка оборони Люксембургу Юріко Бакес заявила на засіданні, що її країна долучається до артилерійської коаліції під керівництвом Франції та Німеччини.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *