Зеленський планує звільнити ще одного заступника Єрмака – ЗМІ

Зеленський планує подальші зміни в ОП
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський планує звільнити ще одного заступника глави Офісу президента Андрія Єрмака, перезавантаження уряду поки не планують через “парламентську кризу”. Про це 30 березня пише “Українська правда” з посиланням на свої джерела.

Ідеться про Андрія Сибігу, який займається питаннями зовнішньої політики. За словами співрозмовників видання, він стане заступником міністра закордонних справ. 

На Банковій планують замінити Сибігу чинним заступником глави МЗС – дипломатом Миколою Точицьким, пише “Українська правда”. Він був постійним представником України при Раді Європи, а у 2016–2021 роках очолював посольство України в Бельгії.  На посаді заступника міністра закордонних справ він працює із 2021 року. На початку повномасштабного вторгнення Точицький у складі української делегації брав участь у переговорах із Росією.

За словами джерел, у Точицького склалися гарні стосунки із Зеленським і Єрмаком. “Українська правда” зазначає, що Точицький навчався з Єрмаком в одній групі в Інституті міжнародних відносин.

Також, за даними видання, незабаром очікують на кадрові перестанови в Кабміні, однак зараз на Банковій остаточно не визначилися, які саме. Водночас перезавантаження уряду неможливе без участі Верховної Ради. 

“Рада зараз не сильно збирається, не сильно голосує. Якась перманентна парламентська криза. Коли такі глобальні речі, як призначення або перепризначення міністрів, вносити в зал, я навіть не уявляю”, – анонімно розповів один із топпредставників команди президента.

Контекст

9 березня NV із посиланням на джерела в Офісі президента і парламентській фракції партії влади “Слуга народу” повідомило, що навесні в Кабміні України можуть розформувати не менше ніж п’ять із 19 наявних міністерств.

29 березня Зеленський звільнив двох заступників керівника Офісу президента – Андрія Смирнова та Олексія Дніпрова. Він призначив заступниками Єрмака Олену Ковальську та Ірину Мудру.

30 березня Зеленський звільнив першого помічника Сергія Шефіра, кількох радників, серед яких Михайло Радуцький, Сергій Трофімов та Олег Устенко, і двох позаштатних уповноважених.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *