Зеленський: Перемогти російський терор в Україні – це питання виживання для демократичних систем

Зеленський: За достатньої підтримки Україна здатна себе захистити
Фото: president.gov.ua

У зверненні за підсумками 13 березня президент України Володимир Зеленський розповів про нараду щодо американської підтримки України в її боротьбі з країною-агресором Росією. Стенограму опублікувала пресслужба глави держави.

“Провів нараду – більш стратегічну – щодо американського напряму нашої політики. Про те, як дати більше правильних імпульсів нашій роботі з партнерами та спільному тиску на російську державу протягом усього цього року. Перемогти тут, в Україні, у цьому протистоянні з російським терором – це питання виживання для демократичних систем, це питання взагалі того, на що здатні демократії”, – сказав він.

За словами президента, за достатньої підтримки Україна здатна себе захистити.

“Захистивши себе, ми зможемо гарантувати, що жоден інший міжнародний злочинець не спокуситься агресією, як [президент РФ Володимир] Путін. Ми можемо захистити життя і мусимо це зробити”, – заявив Зеленський.

Він зазначив, що цього дня обговорював також інші напрями міжнародної роботи.

“Євросоюз. Наступні кроки в напрямі повноправного членства. Учора Єврокомісія схвалила переговорну рамку. Далі очікуємо рішення європейських лідерів щодо затвердження. І буде важливим і для України, і для всієї європейської спільноти – важливим та сильним сигналом – зробити все для початку переговорів уже під час бельгійського головування в першому півріччі цього року. Це має бути нашим спільним темпом – і України, і сторони Євросоюзу. Маємо чіткий порядок кроків та, впевнений, можемо досягти результату”, – вважає Зеленський.

Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) й Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців експрезидент Дональд Трамп. Він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який містить допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, але без угоди про міграційну реформу й безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон ще до ухвалення документа Сенатом розкритикував законопроєкт за те, що він не регулює питання безпеки кордонів США, і заявив, що палата діятиме “на власний розсуд” під час його розгляду.

28 лютого телеканал CNN повідомив, що Пентагон обговорює використання останніх $4 млрд із “подушки безпеки” для допомоги Україні. 12 березня Білий дім оголосив про передання Україні нового пакету допомоги на суму $300 млн. На думку радника президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейка Саллівана, цієї допомоги вистачить українській армії на кілька тижнів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *