Зеленський обговорив із президенткою Словенії оборонні потреби України й перспективи у сфері безпеки

Зеленський розповів Пірц Мусар про ситуацію на фронті
Фото: ЕРА

25 січня президент України Володимир Зеленський поспілкувався із президенткою Словенії Наташею Пірц Мусар. Про це глава Української держави повідомив у соцмережі Х.

“Я розмовляв із президенткою Наташею Пірц Мусар, щоб привітати Словенію з її непостійним членством у Раді Безпеки ООН і висловити нашу надію на сильний голос Словенії на підтримку України. Після участі Словенії в нещодавній зустрічі щодо формули миру в Давосі я запросив її взяти участь у майбутньому Глобальному саміті миру”, – написав Зеленський.

Він зазначив, що обговорював із Пірц Мусар “початок роботи над двосторонніми зобов’язаннями у сфері безпеки на основі вільнюської декларації “Великої сімки”.

“Я також поінформував свою колегу про поточну бойову ситуацію і пріоритетні потреби України в обороні. Я ціную оборонну й гуманітарну допомогу Словенії, її участь у створенні реабілітаційних центрів у Харкові й Житомирській області, реконструкції лікарні в Ізюмі”, – заявив Зеленський.

I spoke with President @nmusar to congratulate Словенія на її нерозпорядженні UN Security Council membership і express our hope для Словенія є сильний голос у підтримці України.

Following Slovenia’s participation in the recent peace Formula meeting in Davos, I invited it to… pic.twitter.com/valF3ACvIy

– Volodymyr Zelenskyy/Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) January 25, 2024 Контекст

У серпні 2023 року до гарантій безпеки України від G7, ухвалених на полях саміту НАТО у Вільнюсі, приєдналася Словенія. “Наші країни мають спільні цінності свободи й демократії, а також прагнення до миру і справедливості для всієї євроатлантичної спільноти”, – зазначав Зеленський.

4 грудня в Любляні підписали угоду, згідно з якою Словенія надасть Україні €1,5 млн на потреби гуманітарного розмінування.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *