Віцепрем’єрка України про допомогу від ЄС на €50 млрд: Це рішення однозначно буде ухвалено. Маємо як мінімум три-чотири сценарії на столі, але боремося за найкращий

Рішення про допомогу Україні буде ухвалено, але це може бути на рівні 26 країн Євросоюзу, зазначила Стефанішина
Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook

Україна сподівається, що всі 27 країн ЄС досягнуть консенсусу стосовно надання фінансової допомоги Києву на наступні чотири роки в розмірі €50 млрд. Про це 25 січня в ефірі національного телемарафону заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Відеозапис опубліковано в YouTube ТСН.

“Зараз є однозначна позиція, що фінансове рішення буде ухвалено, але це може бути на рівні 26 країн Європейського союзу. Це достатньо ризикована історія, і вона не вносить жодної фінансової передбачуваності для України й українців. Тому переговори проводили сьогодні саме із цього питання”, – зазначила Стефанішина, яка перебуває з візитом у Брюсселі.

Водночас віцепрем’єрка додала, що “небезпеки в тому, що Україна залишиться без фінансування Європейського союзу, немає”.

“Це рішення однозначно буде ухвалено. Ми маємо як мінімум три-чотири сценарії, плани цього рішення на столі, але боремося за найкращий і найпередбачуваніший для нас – це €50 млрд, рішення на чотири роки, проголосоване консенсусом усіх держав. І це означає, що Єврокомісія матиме суверенне право щодо його реалізації, це дуже важливо”, – резюмувала Стефанішина.

Контекст

Єврокомісія 20 червня 2023 року запропонувала створити Фонд допомоги Україні Ukraine Facility на 2024–2027 роки на €50 млрд у вигляді грантів і кредитів. У жовтні Європарламент вніс зміни до бюджету ЄС, щоб профінансувати цей фонд.

Фонд допомоги Україні створили за рішенням саміту лідерів ЄС у грудні 2023 року, проте затвердити виділення €50 млрд не змогли, оскільки рішення заблокувала Угорщина.

На початку лютого 2024 року відбудеться спецсаміт, на якому це питання обговорюватимуть знову, повідомив президент Євроради Шарль Мішель.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкличе вето на рішення ЄС щодо надання Україні фінансової допомоги в розмірі €50 млрд на позачерговому саміті 1 лютого, заявили в МЗС Фінляндії.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *