Зеленський: Ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна

Зеленський: При всій повазі до будь-яких країн: ні Китай, ні Бразилія, ні будь-хто не орієнтується до кінця, що принесла Росія своєю війною на територію держави
Фото: ЕРА

Під час спілкування з журналістами на полях саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла” в Сінгапурі президента України Володимира Зеленського запитали, чи готовий Київ узяти участь у мирному саміті разом із країною-агресором Росією, якщо Бразилія і Китай його організують. Глава держави не дав прямої відповіді на запитання. Трансляцію вели в YouTube Офісу президента.

Журналіст, запитуючи про участь України у такому саміті, зазначив також, що Китай оголосив, що не буде брати участі у саміті миру, і що Китай і Бразилія проведуть інший саміт. 

“Авжеж, ми без позитиву сприймаємо сигнал Китаю, що вони не будуть підтримувати, не будуть брати участі в саміті миру. Що стосується пропозиції… Якщо будуть пропозиціїї від Китаю і Бразилії – безумовно, Україна, як жертва цієї війни, мала повне право ініціювати шлях до закінчення війни, а саме саміт миру. І саме ми повинні ініціювати, бо саме ми знаємо конкретно всі кризи, які принесла Росія своєю війною на територію України”, – відреагував Зеленський.

Він підкреслив, що війна – неспровокована, її не ведуть на території РФ. 

“Усе відбувається на території України. При всій повазі до будь-яких країн: ні Китай, ні Бразилія, ні будь-хто не орієнтується до кінця, що принесла Росія своєю війною на територію держави. Це українці загинули. Це росіяни ґвалтували наших людей, вкрали десятки тисяч наших дітей. Ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна. Вона повинна закнінчитися за законом, міжнародним правом і справедливістю”, – продовжив Зеленський. 

Президент наголосив, що Україна запросила і Китай, і Бразилію, а для саміту “не підготувала суто свою адженду”, а запропонувала для обговорення перші три кризи, які потрібно вирішити: ядерна і харчова безпека, а також повернення військовополонених і депортованих дітей.

“Ми готові були чути думку кожної з країн, але на нашій платформі”, – додав він. 

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Цю формулу мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 червня Зеленський повідомив, що участь у саміті миру підтвердило понад 100 держав і міжнародних організацій, але досі немає підтвердження участі деяких світових лідерів. За його словами, РФ “шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн”.

Reuters 31 травня писало, що Китай не братиме участі в саміті миру. За даними Bloomberg, президент США Джо Байден не має наміру брати участь у саміті миру, посилаючись на потребу збирання коштів на виборчу кампанію (хоча США підтвердили участь в саміті), а Китай і Бразилія планують виступити “з конкурентною ініціативою”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *