Зеленський: Я б дуже не хотів, щоб Китай приєднався до Північної Кореї та Ірану, які постачають зброю Росії

Постачання Іраном і КНДР зброї РФ “не можна порівнювати” з наданням Україні Patriot західними країнами, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що КНР не постачатиме зброї країні-агресору РФ, як це роблять Іран і КНДР. Про це глава держави сказав в інтерв’ю Sky TG24, опублікованому 14 червня.

“Я говорив безпосередньо з лідером Китаю [Сі Цзіньпіном], говорив телефоном. І вчора я також сказав журналістам, коли вони поставили мені схоже запитання. Ми живемо й боремося… Якщо лідер Китаю каже мені, що “я не продаватиму зброї Росії”, то я намагаюся довіряти цим словам”, – наголосив Зеленський.

Якщо це не так і якщо Китай приєднається до постачань Північної Кореї, то “це буде зовсім інша історія”, продовжив президент.

“Це, на жаль, трагедія. Не тільки трагедія з особистого погляду, а й у тому, що сьогодні Росії допомагає Іран, постачає зброю, з якою Росія прийшла на нашу територію. Отже, Росія опинилася в компанії з Північною Кореєю й Іраном, – вказав Зеленський. – Я б дуже не хотів, щоб Китай приєднався до цих країн”.

За словами президента, постачання Іраном і КНДР зброї РФ “не можна порівнювати з тим, коли, наприклад, США чи інші країни надали Україні Patriot”.

“Це не одне й те саме. Patriot на нашій землі відбиває ракети, що летять на нас, і дрони, які летять на нас. А Іран і Північна Корея дають зброю, якою Росія… убиває наших невинних людей”, – пояснив Зеленський.

Контекст

Китай із початку повномасштабного нападу РФ на Україну публічно демонструє нейтральну позицію та закликає до переговорів, але в Організації Об’єднаних Націй часто голосує так само, як Росія, і, за даними ЗМІ, може постачати їй військову техніку.

Протягом останніх місяців, за даними США, Китай посилив підтримку РФ, надає їй розвіддані, оптику для військової техніки, ракетне паливо, верстати для виробництва танків й інші товари. Президент США Джо Байден висловив стурбованість щодо цього голові КНР Сі Цзіньпіну в розмові 2 квітня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *