Столтенберг: Є зв’язок між самітом миру, мирними зусиллями та військовою підтримкою України з боку НАТО

Для досягнення міцного та справедливого миру РФ має зрозуміти, що їй потрібно припинити агресію проти України, зазначив Столтенберг
Фото: nato.int

Генсек НАТО Єнс Столтенберг шкодує, що лідери деяких основних країн не візьмуть участі у Глобальному саміті миру, який 15 червня розпочнеться у Швейцарії. Про це Столтенберг сказав 14 червня на пресконференції у Брюсселі за підсумками другого дня зустрічі міністрів оборони країн – членів НАТО, відеозапис опубліковано на YouTube-каналі NATO News.

“Це їхнє рішення, але це, як і раніше, важливий саміт і важливі зусилля, які я і НАТО підтримуємо”, – підкреслив генсек Альянсу.

За словами Столтенберга, для досягнення міцного та справедливого миру країна-агресор Росія має зрозуміти, що їй потрібно припинити свою агресію проти України.

“І я твердо переконаний: що сильнішою буде наша військова підтримка України і більше ми будемо віддані довгостроковим цілям, то швидше [нелегітимний російський] президент [Володимир] Путін зрозуміє це і швидше ми зможемо досягти міцного миру, – зазначив генсек. – Тож є зв’язок між самітом миру, мирними зусиллями та військовою підтримкою України з боку НАТО”.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ у лютому 2022 року країни – члени НАТО надають Україні, зокрема, військову допомогу.

14 червня міністри оборони країн НАТО на дводенній зустрічі у Брюсселі схвалили оперативний план розширення підтримки України, який передбачає посилення ролі Альянсу у постачанні зброї та навчанні українських військових. Зокрема, оборонний блок візьме на себе координацію постачання зброї із країн-членів, які підтримують боротьбу українців проти російської агресії, розповів Столтенберг.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *