Зеленський і Шольц підпишуть угоду про гарантії безпеки 16 лютого – ЗМІ

На 16 лютого в Зеленського заплановано зустріч із Шольцом, зазначили ЗМІ
Фото: president.gov.ua (архів)

Президент Володимир Зеленський під час візиту до Берліна 16 лютого підпише двосторонню угоду у сфері безпеки з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Про це поінформував ARD.

Зеленський окрім ФРН 16 лютого відвідає також Францію, де в нього заплановано переговори з президентом країни Еммануелем Макроном. У Єлисейському палаці повідомили, що Макрон і Зеленський підпишуть угоду у сфері безпеки.

На п’ятницю у президента України заплановано зустріч із Шольцом. Планують, що німецький канцлер також підпише двосторонню угоду між Україною та Німеччиною у сфері безпеки, наголосив ARD.

Шольц заявляв 24 січня, що Україна й Німеччина близькі до узгодження гарантій безпеки. Про те, що Україна та ФРН можуть підписати угоду про гарантії безпеки в середині лютого, раніше повідомляв FAZ з посиланням на джерела.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України долучилося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *