Заходи Агентства відновлення із захисту енергетики профінансували менше ніж на чверть – дані Найєма

Шмигаль не погодив Найєму відрядження у Німеччину
Фото: Mustafa Nayyem / Facebook

12 червня голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм, який подавав заяву про звільнення, повідомив у Telegram, що він відзвітував прем’єр-міністру Денисові Шмигалю про роботу свого відомства у галузі захисту енергетики й відновлення населених пунктів.

“Звіт відбувся сьогодні під головуванням прем’єр-міністра у відповідь на звернення щодо виконання Агентством відновлення робіт з облаштування інженерно-технічного захисту ІІ рівня на об’єктах критичної інфраструктури енергетичного сектору, реалізації експериментального проєкту з відновлення населених пунктів, що постраждали внаслідок збройної агресії РФ, а також забезпечення безперебійного функціонування міжнародних автомобільних пунктів пропуску через державний кордон”, – написав Найєм.

Він також опублікував інфографіку, із якої випливає, що у 2023 році роботи із захисту об’єктів енергетики профінансували на 24% від потреби, а відновлення населених пунктів – на 6% від потреби.

Очікувана сума фінансування цих двох галузей відновлення у 2024 році становить, за даними Найєма, загалом 7,3 млрд грн, але використання коштів неможливе у повному обсязі через відсутність рішення уряду.

Контекст

9 червня агентство Bloomberg писало, що Шмигаль заблокував поїздку Найєма на щорічну конференцію з відновлення України, яка відбувалася 11–12 червня у Берліні. Видання NV також опублікувало копію розпорядження про відрядження Найєма до Берліна з негативною резолюцією прем’єра.

Уранці 10 червня Найєм повідомив, що подав у відставку. Серед її причин він назвав затримання або повне скасування фінансування проєктів агентства, бюрократію в їх погодженні, а також значне скорочення зарплат у відомстві.

“Економічна правда” з посиланням на джерела в Кабміні повідомила, що Шмигаль не погодив відрядження до Берліна, оскільки цього дня в уряді мала відбутися нарада за участю Найєма, присвячена будівництву укріплень.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *