Захід узагалі не вимагає від Росії деокупації, і ці переговорні “аванси” дуже подобаються Москві – КБФ

У КБФ зазначили, що Москва по-своєму зрозуміла слова Трампа
Фото: EPA

Країна-агресор Росія вважає бажання Заходу прискорити переговори про завершення війни в Україні можливістю диктувати Заходу власні умови. Про це йдеться в огляді Київського безпекового форуму (КБФ), який опублікували 16 січня у Facebook.

“Кремль нахабно декларує зухвалі вимоги до Заходу й України. [Глава МЗС РФ Сергій] Лавров і [помічник нелегітимного президента РФ Микола] Патрушев дали зрозуміти новій американській адміністрації Дональда Трампа, що плани “порозумітися” з Москвою – примарні”, – ідеться в пості.

У КБФ “цинічну риторику” з Москви називають “красномовною відповіддю на слова обраного президента США про те, що він, мовляв, може “зрозуміти” минулі тривоги Кремля стосовно загроз розширення НАТО”.

“Москва прочитала ці слова у свій спосіб. Росія тлумачить спроби прискорених переговорів як спосіб уникнути міжнародно-правової відповідальності за незаконну агресію проти України, отримати право “вето” на рішення Альянсу й виторгувати для себе довгострокові “гарантії безпеки”, – ідеться в публікації.

Її автори наголошують, що “окремі американські політики також неодноразово згадували про можливість ще однієї проступки Москві – скасування деяких санкцій проти Росії”.

“Такий крок також пов’язують із припиненням бойових дій і початком діалогу, а не з деокупацією території України. Деокупація взагалі не ставиться зараз, як вимога до Москви. Переговорні “аванси” дуже подобаються Москві. Більше того, Кремль нарощує апетити й уже дав зрозуміти Білому дому, що наміру для своїх поступок не має”, – вважають у КБФ.

На думку авторів публікації, “поразка Заходу стане неминучою”, якщо в переговорах з агресором у “прагматиків від глобальної політики виникне спокуса піти на здачу міжнародно-правових, безпекових, фінансових позицій, не кажучи про моральні принципи”.

“Чи можна таку логіку назвати формуванням “позиції сили”? Після 21 січня відповідь на це запитання матиме життєво важливе значення не лише для України, але й самих Сполучених Штатів. Пекін та інші столиці уважно спостерігають за діями “нового Вашингтона”, – пишуть у КБФ.

Контекст

Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його президентом США закінчить війну Росії проти України до інавгурації у січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни за добу).

Після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським і французьким лідером Еммануелем Макроном у Парижі у грудні 2024 року Трамп заявив, що Україна хоче укласти угоду й зупинити війну з РФ. Він закликав Київ і Москву до переговорів і припинення вогню. Зеленський назвав розмову гарною, але підкреслив, що війну “не закінчити просто папірцем і кількома підписами”. Україна, за його словами, розраховує на США в цьому питанні.

10 грудня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сказав, що мирні переговори щодо війни в Україні можуть розпочати цієї зими.

Кіт Келлог, якого Трамп планує зробити спецпредставником з питань України, заявив 8 січня, що намагатиметься знайти рішення щодо війни в Україні протягом 100 днів із моменту інавгурації обраного президента 20 січня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *