Кабмін ухвалив Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Шмигаль назвав її цілі

Уряд затвердив стратегію на засіданні 17 січня
Фото: Кабінет Міністрів України / Facebook

17 січня на засідання Кабінету Міністрів України ухвалено Стратегію розвитку системи охорони здоров’я України на період до 2030 року. Про це поінформував сайт уряду.

У промові на початку засідання, стенограму якої опублікувала пресслужба уряду, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав стратегію ключовим рамковим документом для української медицини.

За його словами, Кабмін цим рішенням ставить перед собою три стратегічні цілі.

“Перша – універсальний доступ громадян до медичних послуг. Для цього передбачили розширення ролі первинної ланки медичної допомоги та інтеграцію монопрофільних медзакладів до багатопрофільних лікарень. […] Друга стратегічна ціль – посилення міжсекторальної координації в управлінні медициною. […] Адаптуємо Україну як майбутнього члена Євросоюзу до медичних стандартів ЄС”, – сказав Шмигаль.

Третьою стратегічною ціллю стратегії очільник уряду назвав розвиток людського капіталу та залучення інвестицій.

“Ідеться про кращу медичну освіту. Зокрема, за рахунок створення багатопрофільних лікарень при університетах та за рахунок інтеграції освітньої й наукової роботи. Це також про запровадження сучасних технологій, таких як телемедицина, інструменти штучного інтелекту, розвиток трансплантології, біоінженерії. Ставимо за мету цифровізувати управління медициною, повністю відмовитися від паперу й перейти в цифру. Плануємо залучати інвестиції в медичну галузь. Зокрема, за рахунок долучення приватних лікарень до реалізації програми медичних гарантій”, – пояснив він.

Шмигаль заявив, що план виконання стратегії має “чіткі індикатори, конкретні кроки, відповідальних”, і підкреслив, що в Україні намагаються збудувати “одну з найкращих” і “одну з найбільш доступних” медичних систем світу.

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначили у Facebook, що мета cтратегії – “створення ефективної та стійкої системи охорони здоров’я, де кожна людина зможе подбати про своє здоров’я, підтримувати, зберігати його та отримувати необхідну медичну допомогу, а всі, хто залучені до її надання, матимуть прозорі та ефективні інструменти для реалізації потенціалу та впливу на формування політик на всіх рівнях”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *