За тиждень комюніке саміту миру підтримало ще шестеро учасників, підписів буде більше – Зеленський

Україні вдалося переконати світ у можливості справедливого миру, зазначив Зеленський
Фото: FDFA Federal Dep. of Foreign Affairs / Flickr

За останній тиждень комюніке Глобального саміту миру, який відбувся у Швейцарії, підтримало ще шість країн та організацій. Про це 23 червня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, повідомив глава Української держави Володимир Зеленський.

“Важливий результат за тиждень – приєднання до комюніке саміту миру ще шести учасників. Це чіткий сигнал, що нам вдалося переконати світ у можливості миру – і саме справедливого миру”, – наголосив президент.

За словами Зеленського, “буде ще більше підписів”.

“Наша команда зараз працює над цим. І також поступово ми готуємо роботу в групах – за пунктами формули миру. Наше завдання незмінне – вийти протягом найближчих місяців на спільний, глобальний шлях відновлення безпеки за кожним із пунктів формули миру. І це можливо”, – резюмував президент.

Контекст

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувся із 15-го до 16 червня. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

На саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації. Наприкінці саміту повідомляли, що його комюніке підтримали 80 держав і чотири організації. У МЗС України зазначали, що до комюніке планує приєднатися ще кілька країн, яких не було на заході.

Однак список країн, опублікований після саміту, виявився меншим – у ньому не було Іраку та Йорданії. В Офісі президента України пізніше пояснили, що ці країни не відкликали своїх підписів під документом, оскільки і не підписували його – стався “технічний збій”. Також не підписали комюніке, хоча були представлені на мирній конференції на різних рівнях, ще деякі держави – Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Мексика, Індонезія, ПАР, ОАЕ, Таїланд та інші.

Заступник глави ОП Ігор Жовква розповів в інтерв’ю, опублікованому 21 червня, що комюніке за останні дні підтримало чотири учасники, зокрема Вселенський патріархат, Організація американських держав, Антигуа й Барбуда, а також Замбія. 22 червня Зеленський повідомив, що до комюніке приєдналися Барбадос і Маршаллові Острови.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *