За нинішнього курсу Грузія не увійде до ЄС – заява 13 країн

ЄС від Грузії очікує на проведення вільних і справедливих виборів
Фото: ekhokavkaza.com

Грузія не зможе стати членом Євросоюзу, якщо уряд країни не змінить свого курсу. Про це йдеться в заяві 13 країн ЄС, яку 21 жовтня цитує Sova.

У документі наголошують, що Грузія набула статусу кандидата у ЄС у грудні 2023 року за умови виконання дев’яти кроків Єврокомісії. Проте за останній період ухвалили аналог російського закону про “іноагентів”, що зупинило євроінтеграцію країни.

“Ґрунтуючись на громадській підтримці проєвропейського курсу більшістю грузинського народу, наших країн – Німеччини, Франції, Польщі, а також Бельгії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Люксембургу, Португалії, Фінляндії, Швеції та Чехії, – ми були рішучими прихильниками Грузії із самого початку, тепер ми поділяємо стурбованість і закликаємо Грузію забезпечити вільне та справедливе проведення майбутніх виборів”, – ідеться в документі.

Міністри у справах Європи, які підписали заяву, наголосили на важливості розуміння того, що ЄС – це не просто економічний союз, торговельний союз, союз у сфері безпеки чи соціальний союз. Вони також вказали на те, що “безпрецедентна” антизахідна риторика з боку грузинських політиків із керівної партії “Грузинська мрія” є “пропагандою, дезінформацією, відвертою брехнею й наклепом на адресу західних партнерів Грузії”.

У заяві наголошують, що ЄС від Грузії очікує на проведення вільних і справедливих виборів.

“Ми сподіваємося, що це буде вибір на користь європейського майбутнього Грузії. Вибір за вами. Майбутнє Грузії у ваших руках!” – ідеться в документі.

Контекст

27 червня на сайті Європейської ради опублікували заяву про те, що ухвалений у Грузії закон “Про прозорість іноземного впливу” (про “іноагентів”) є відступом від кроків, викладених у рекомендації комісії про надання країні статусу кандидата у члени ЄС.

AFP 27 червня зазначало, що європейські посадовці обмірковують кроки у відповідь на дії керівної партії “Грузинська мрія”, котра ініціювала низку змін у законодавстві, що обмежують права і свободи. Серед варіантів реакції ЄС – припинення фінансування сил безпеки Грузії та інших держструктур і навіть розрив дипломатичних відносин.

9 липня посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський заявляв, що процес прийняття Грузії в Європейський союз зупинено за рішенням країн – учасниць ЄС.

17 жовтня лідери країн Європейського союзу оголосили про фактичне зупинення процесу вступу Грузії в ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *