Україна веде перемовини про гарантії безпеки з 10 державами – Офіс президента

Жовква: Країни змагаються, хто швидше укладе угоду з Україною
Фото: president.gov.ua

Про укладання угод щодо гарантій безпеки Україна домовляється з 10 державами, повідомив 16 березня в ефірі телеканалу “Ми – Україна” заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

“Існує ймовірність, що ці проєкти про допомогу Україні (військову і фінансову), а також про конфіскацію росактивів можуть рухатися одним пакетом. Більше того, не виключена можливість, що розгляд може початися і голосування може відбутися вже на наступному тижні, якщо буде знайдено компроміс по технічним деталям. Очікується швидкий рух”, – сказав він.

За словами представника ОП, “країни навіть змагаються, хто швидше укладе відповідну угоду з Україною”.

“На сьогоднішній день сім таких угод вже укладено, із них п’ять – із країнами “Групи семи”, – підкреслив Жовква.

Контекст

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. На випадок майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна і Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала угоди у сфері безпеки з Німеччиною та Францією, 23 лютого – із Данією, 24 лютого – з Італією та з Канадою, 1 березня – з Нідерландами.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *