Макрон про погрози Путіна: Кремлівський режим повністю злетів із коліс

Макрон: Я ніколи не був на треку ескалації
Фото: ЕРА

Франція готова до ймовірної агресії з боку Росії, заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю українським журналістам, зокрема, телеканалу “Ми – Україна”.

Журналістка нагадала, що президент країни-агресора Росії Володимир Путін у посланні до Федеральних зборів 29 лютого пригрозив “трагічними наслідками” західним державам, які вирішать скерувати в Україну свої війська. “Вони мають розуміти, що в нас теж є зброя, яка може уражати цілі на їхній території”, – сказав він.

“Франція готова загалом. Франція ніколи не йшла на ескалацію, тому що ми завжди ставимо на мир, ми віримо у переговори, ми це завжди робили. Але хто в цій ситуації агресор? Це Росія агресор, це вона під виглядом “спеціальної операції” розпочала війну й вийшла за мету навіть тієї операції”, – відповів Макрон.

Він зазначив, що “ця війна всім загрожує”.

“Хто ініціює ескалацію? Кремлівський режим, який повністю, так би мовити, злетів із коліс, і народ Росії. Я ніколи не був на треку ескалації, але ми маємо бути колетивно відповідальними і готовими до будь-якого виклику. І якщо буде черговий виток ескалації з боку Росії – ми будемо готові відреагувати задля безпеки України і європейців, але ніколи Франція першою не стане ініціатором жодної агресії”, – пояснив Макрон.

За його словами, у цій ситуації Москва “фактично все перевертає догори ногами”.

“Єдиний агресор у цій ситуації – це президент Путін і його режим. Інших агресорів немає”, – підкреслив президент Франції.

Контекст

26 лютого на конференції в Парижі за участю 20 європейських лідерів Макрон заявив, що не відкидає скеровування західних військ в Україну. “Ми зробимо все необхідне, щоб Росія не змогла виграти цю війну”, – наголосив він.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, коментуючи слова Макрона, зазначив 27 лютого, що не йдеться про “ведення війни проти Росії”. “Нічого не відкидати – це не ескалація”, – підкреслив він.

Водночас, за словами канцлера ФРН Олафа Шольца, “зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде”.

29 лютого Макрон зазначив, що всі його слова на конференції щодо повномасштабної російської агресії проти України були “продуманими й виваженими”.

5 березня президент Франції закликав союзників “не бути боягузами” в питанні підтримки України. Як вказав він, союзники в Європі “мають відповідати викликам історії й виявляти необхідну мужність”.

7 березня французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян на Київ чи Одесу.

14 березня в інтерв’ю телеканалам TF1 і France 2 Макрон назвав себе “відповідальним лідером”, котрий найдовше намагався вмовити Путіна припинити агресію проти України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *