Україна розпочала переговори з Іспанією у сфері безпеки

Україну на переговорах з Іспанією щодо укладання двосторонньої угоди з безпеки представляв заступник глави ОП Жовква
Фото: president.gov.ua

Україна та Іспанія 4 березня розпочали переговори у сфері безпеки. Про це в Х поінформував пресцентр Офісу президента України.

Зазначено, що українську сторону на переговорах з Іспанією щодо укладання двосторонньої угоди з безпеки представляв заступник глави ОП Ігор Жовква.

“Було обговорено структуру майбутньої угоди та узгоджено графік подальших перемовин”, – ідеться в повідомленні.

За дорученням Президента України Володимира Зеленського та керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака й на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква розпочав переговори з Іспанією щодо укладання двосторонньої… pic.twitter.com/YtnD3MtZb8

– Офіс Президента (@APUkraine) March 4, 2024

Станом на ранок 5 лютого Україна підписала вже сім угод у сфері безпеки.

Контекст

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія та Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала угоди у сфері безпеки з Німеччиною і Францією, 23 лютого – з Данією, 24 лютого – з Італією й Канадою, 1 березня – з Нідерландами.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *