Україна провела політичні консультації з Китаєм у Пекіні

Китайській стороні на переговорах розповіли про підготовку до Глобального саміту миру, зазначили у МЗС України
Фото: mfa.gov.ua

Україна й Китай 5 червня в Пекіні провели політичні консультації на рівні заступників глав МЗС. Про це повідомив пресцентр зовнішньополітичного відомства України.

Зазначають, що українську сторону на консультаціях представляв перший заступник глави МЗС Андрій Сибіга, китайську – заступник глави МЗС КНР Сунь Вейдун.

Окрім того, відбулася зустріч зі спецпредставником КНР із питань Євразії Лі Хуеєм, а також із заступником завідувача міжнародного відділу ЦК КПК Чень Чжоу, додали в українському МЗС.

Наголошують, що китайській стороні розповіли про підготовку до Глобального саміту миру, який у середині червня відбудеться у Швейцарії.

“Українською стороною було висловлено сподівання, що участь КНР у заході могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого і довготривалого миру в Україні, – ідеться в повідомленні. – Сибіга наголосив, що єдиною основою для досягнення такого миру є формула миру президента Володимира Зеленського”.

Як завили у МЗС, українська й китайська сторони наголосили на “важливості дотримання принципів Статуту ООН і міжнародного права”.

“Як було відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому ґрунтуються двосторонні відносини України й Китаю”, – ідеться в повідомленні.

Контекст

Великий план мирного врегулювання війни в Україні, що містить 12 пунктів, Китай оприлюднив 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Цей “мирний план” зі скепсисом зустріли на Заході.

Зеленський говорив, що Китай має “підтримати формулу миру”, яку пропонує Україна, і “виступати за гарантії безпеки”.

В Швейцарії 15–16 червня відбудеться саміт миру, на ньому, як повідомив Зеленський, обговорюватимуть три пункти формули миру  – це ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення військовополонених і українських дітей, яких викрала Росія. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 червня Зеленський повідомив, що участь у саміті миру підтвердило понад 100 держав і міжнародних організацій, але досі немає підтвердження участі деяких світових лідерів. За його словами, РФ “шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн”.

Reuters 31 травня писало, що Китай не братиме участі у саміті миру. Агентство Bloomberg повідомляло, що Китай і Бразилія планують виступити “з конкурентною ініціативою”.

2 червня Зеленський заявив, що Китай умовляє інші країни не їхати на саміт миру і за підтримки Росії Пекіном війна триватиме довше. На звинувачення Зеленського відповіли в міністерстві закордонних справ КНР, де заявили, що Китай ніколи не “розпалював полум’я” російсько-української війни.

4 червня глава китайського МЗС Ван І на пресконференції заявив, що понад два десятки країн висловили підтримку плану Пекіна щодо врегулювання війни країни-агресора Росії проти України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *