Україна і США працюють над угодою про безпекові гарантії на 10 років, вона має стати найбільш сильною – Зеленський

Зеленський повідомив, що вже узгоджують текст угоди
Фото: president.gov.ua

Україна і США працюють над текстом двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Про це у зверненні за підсумками 28 квітня повідомив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.

“Наші команди – України і Сполучених Штатів – працюють над двосторонньою безпековою угодою. Уже над конкретним текстом працюємо. Мета наша в тому, щоб зробити цю угоду найбільш сильною з усіх. Обговорюються конкретні основи нашої безпеки, нашої взаємодії. Працюємо й над тим, щоб зафіксувати конкретні рівні підтримки на цей рік і на наступні 10 років”, – сказав Зеленський.

За його словами, ідеться про збройну, фінансову й політичну підтримку, а також про спільне виробництво зброї.

“Угода повинна бути дійсно взірцевою, яка відповідатиме силі американського лідерства. Я вдячний і нашій команді, і команді американської сторони за просування з підготовкою угоди”, – зазначив президент України.

Зеленський також згадав про свою розмову з лідером демократів у Палаті представників США Гакімом Джеффрісом.

“Подякував йому й усім конгресменам за підтримку нашої держави й особисте лідерство у просуванні нового пакету допомоги Україні. Ми на всіх рівнях взаємодіємо з партнерами, щоб досягти саме того рівня оперативності в допомозі, який потрібен, щоб не лише зберігати наші позиції, а й щоб зривати російські плани війни. Ми ще очікуємо постачання, яке обіцяне Україні, – ми очікуємо саме такого обсягу й ваги у поставках, які здатні змінювати ситуацію на полі бою в інтересах України”, – наголосив він.

Президент України наголосив на важливості реалізації кожної домовленості між Києвом і Вашингтоном щодо всього, “що дасть і практичні результати на полі бою, і підтримає моральну силу всіх, хто на передовій”.

“У розмові з паном Джеффрісом підкреслив, що необхідні [зенітні ракетні] системи Patriot, і якнайшвидше”, – заявив Зеленський.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія та Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали у РНБО.

12 січня Україна і Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала такі угоди з Німеччиною і Францією, 23 лютого – з Данією, 24 лютого – з Італією й Канадою, 1 березня – з Нідерландами, 3 квітня – з Фінляндією, 11 квітня – з Латвією.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *