Угорщина хоче відкрито співпрацювати з РФ у галузях, які не потрапили під санкції ЄС – Сійярто

Сійярто заявив, що Будапешт хоче співпрацювати з Москвою “на прагматичній основі”
Фото: ЕРА

Угорщина хоче відкрито обговорювати із країною-агресором Росією співпрацю в секторах економіки, на які Євросоюз не накладав санкцій. Про це міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив 21 березня у Празі на брифінгу за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ “Вишеградської четвірки”, його цитує “Радіо Свобода”.

За словами Сійярто, Будапешт не хоче приховувати контакти з Москвою, як це роблять інші країни. Продовжувати взаємодію з росіянами угорська сторона має намір у тих сферах, які не мають санкційних обмежень у зв’язку зі вторгненням РФ в Україну.

“У тих секторах, де немає санкцій, – так, на прагматичній основі, там, де це відповідає нашим національним інтересам, ми хотіли б розвивати співпрацю з росіянами, як це робить багато європейських і трансатлантичних країн. Деякі з них – приховано, деякі – відкрито”, – сказав Сійярто.

Він зазначив, що постачання російського газу в Європу, а також імпорт російської нафти з Індії до ЄС і ядерного палива з РФ до неєвропейських країн НАТО зросли.

“Я думаю, ви не порушуватимете цього питання тільки перед тими, хто готовий відкрито це питання обговорювати”, – заявив Сійярто журналістам, які запитали його про лояльність до Росії.

Контекст

Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

Черговий, 13-й пакет санкцій проти Росії Євросоюз ухвалив 23 лютого 2024 року.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели майже 16,6 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – майже 19,3 тис. Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *