Схвалення переговорної рамки щодо членства України в ЄС може дати правильний сигнал для всієї Європи – Зеленський

Україна виконує свою частину зобов’язань щодо внутрішньої трансформації, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Питання про початок реальних переговорів щодо вступу України – один із головних елементів мотивації українців у протистоянні з країною-агресором Росією. Про це 21 березня під час виступу на засіданні Євроради в режимі онлайн заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

Відеозапис опубліковано у Facebook Офісу президента.

Зеленський зазначив, що українцям “потрібно бачити, що Євросоюз стає ближчим”.

“І особливо в ці складні місяці потрібне відчуття зближення України і Євросоюзу, коли Росія транслює світу, що Захід не здатний підтримувати нас саме так, як потрібно, і є такі дефіцити, зокрема в оборонному забезпеченні”, – сказав президент.

За словами Зеленського, Україна виконує свою частину зобов’язань щодо внутрішньої трансформації.

“І ми знаємо, що з боку Євросоюзу переговорна рамка готова до розгляду вами, – звернувся до лідерів ЄС президент України. – Її схвалення може значно підтримати наших людей і дати правильний сигнал для всієї Європи після виборів у Європарламент у червні”.

Контекст

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

Переговори про членство України в Євросоюзі мають розпочати в березні 2024 року, повідомляли у представництві України при ЄС.

В уряді України заявили 25 січня, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу в ЄС.

Єврокомісія повідомила 12 березня, що подала Європейській раді пропозиції щодо проєктів переговорних рамок стосовно вступу України в ЄС. Після того, як Рада ЄС ухвалить рамки переговорів, країна, що головує, презентує позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з Україною – і тоді переговори про вступ розпочнуть офіційно. На цьому етапі буде оприлюднено рамки переговорів.

Зеленський говорив 19 березня, що принципово, щоб реальні переговори щодо членства України в ЄС “почалися в червні, без затримок”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *