ЗМІ пишуть, що представники української влади неодноразово просили про відкриття офісу Європарламенту
Фото: ЕРА
Увечері 20 листопада представники Європейського парламенту ухвалили рішення відкрити свій офіс у Києві як підтримку Верховної Ради. Про це повідомляє Euractiv, який ознайомився з документом бюро Європарламенту.
У документі йдеться, що відкрити представництво Європарламенту в Україні просив главу Європарламенту Роберту Метсолу президент України Володимир Зеленський ще у березні, коли Метсола приїжджала до Львова. Це питання у квітні знову порушував спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, пише видання.
Потребу в появі представництва пояснювали необхідністю забезпечити “регулярне інформування” комітетів Європарламенту про проблеми і процеси в Україні та “країнах Східного партнерства”.
Офіс Європарламенту в Києві також має полегшити адміністративну роботу.
Euractiv підкреслює, що Європарламент має офіси в кожній країні-члені, а також кілька офісів у неєвропейських містах, зокрема у Нью-Йорку (США), Аддіс-Абебі (Ефіопія) і Джакарті (Індонезія).
Контекст
Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом 2014 року після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидатів.
8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, яким рекомендувала розпочати переговори з Україною і Молдовою про вступ у ЄС. Саміт Євросоюзу у грудні має затвердити рішення ЄК.
Єврокомісія вважає, що Україна станом на початок листопада повністю виконала чотири із семи критеріїв кандидата на вступ у ЄС, зазначило “Радіо Свобода”. За словами глави ЄК Урсули фон дер Ляєн, Україна виконала 90% реформ, на які від неї очікував ЄС, надаючи статус кандидата.
8 листопада Зеленський підписав указ про підготовку до переговорів щодо вступу України в ЄС, доручивши Кабміну забезпечити завершення виконання рекомендацій ЄК, поданих у звіті.
Переговори України з Євросоюзом щодо вступу почнуться на початку 2024 року, прогнозують в українському МЗС.
Джерело: gordonua.com