ЄС ніколи не визнає ні проведення “виборів” РФ на території України, ні їхніх результатів – Боррель

Голосування в окупації не має юридичної сили та правових наслідків – Боррель
Фото: ЕРА

Президентські вибори, проведені в Росії 15–17 березня, відбувалися в надто обмежених умовах, які посилювала незаконна агресія РФ проти України. Про це йдеться в заяві високого представника Європейського союзу із зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій 18 березня пресслужбою Ради Євросоюзу.

“ЄС рішуче засуджує незаконне проведення так званих виборів на тимчасово окупованих Росією територіях України: в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, а також в окремих районах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Так звані вибори на цих територіях є ще одним явним порушенням Росією міжнародного права, включно зі Статутом ООН, а також незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України”, – ідеться в заяві.

У документі європейські політики закликали РФ поважати міжнародно визнані кордони України, попередивши, що не приймуть їхніх підсумків “голосування” на захоплених територіях.

“Євросоюз знову заявляє, що він не визнає і ніколи не визнає ні проведення цих так званих виборів на території України, ні їхніх результатів. Вони не мають юридичної сили й не можуть мати жодних правових наслідків. Політичне керівництво Росії й ті, хто причетний до їх організації, зіткнуться з наслідками цих незаконних дій”, – зазначено в документі.

Контекст

Вибори президента країна-агресор РФ проводила протягом трьох днів із 15-го до 17 березня 2024 року, але дострокове голосування у віддалених і важкодоступних регіонах розпочали ще 25 лютого. Їх проводили й на окупованих Росією територіях України.

Майже 60 країн світу і Європейський союз у спільній заяві засудили “вибори”, які намагаються провести представники країни-агресора Росії на тимчасово окупованих нею територіях України. Текст заяви, яку подав постпред України при ООН Сергій Кислиця, опублікували 15 березня на сайті постійного представництва України при ООН. Крім України, його підписали Албанія, Андорра, Аргентина, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Чилі, Коста-Рика, Хорватія, Кіпр, Чехії, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Ліберія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Маршаллові Острови, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Палау, Парагвай, Польща, Португалія, Південна Корея, Молдова, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та Уругвай.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *