Єрмак заявив, що лідером боротьби з корупцією є “некорумпований президент”
Фото: president.gov.ua
В Україні корупція є, але вона не може бути причиною для того, щоб через неї країну не брали в НАТО. Про це глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив ТСН в інтерв’ю, яке опублікували 4 листопада.
“Ми відкрито говоримо з партнерами. Корупція існує у всіх країнах. Головне – як сьогодні влада бореться із цією корупцією. Якщо хтось нам (між іншим, із цим погоджується і громадянське суспільство) буде закидати, що ми не можемо (або не зараз) отримати запрошення до НАТО через рівень корупції в Україні – це пошук причин для того, щоб це не зробити. Я не говорю, що це так і є і що ми це чуємо. Я говорю “якщо”, – сказав глава ОП.
Він назвав один з аргументів на підтвердження своєї думки, що деякі масмедіа перебільшують стан корупції в Україні.
“Я абсолютно впевнений: країна, як її малює сьогодні в першу чергу російська пропаганда (і, на жаль, її підхоплюють іноді іноземні ЗМІ і, на жаль, і в Україні), – ну не могла би воювати три роки, бути там, де ми є сьогодні, стояти на своїх позиціях і, дійсно, бути сьогодні флагманом, головним борцем за свободу, за демократію у світі. Це неможливо. Є проблема? Є. Боремося із цією проблемою? Боремося. Але, вибачте, ця проблема не з’явилась у 2019 році [коли президентом став Володимир Зеленський], цій проблемі – багато років”, – пояснив Єрмак.
За його словами, результати боротьби з корупцією в Україні “чіткі” й абсолютні”.
“Я вважаю, що у нас у першу чергу некорумпований президент, і він є лідером цієї боротьби”, – заявив Єрмак.
Контекст
На думку генсека Альянсу Марка Рютте, Україна зараз ближча до НАТО, ніж будь-коли раніше. Він заявив 17 жовтня, що шлях України до членства в НАТО незворотний, питання лише в часових межах. Однак, за словами радника Білого дому з питань національної безпеки Джейка Саллівана, Україні потрібно “ще попрацювати, щоб дійти туди”. Він мав на увазі, зокрема, реформи й умови безпеки.
18 жовтня міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що Україна має побороти корупцію, щоб вступити в НАТО.
Опитування, проведене у вересні в Україні Соціологічною групою “Рейтинг”, засвідчило, що 74% українців вважають найважливішою реформою боротьбу з корупцією.
Джерело: gordonua.com