У Польщі фермери зрозуміли, що їхні протести використовують радикали і російські спецслужби – Мінекономіки України

Польські фермери висловлювали незадоволення експортом зерна з України
Фото: ЕРА

Польські протести проти експорту з України використовують політики й іноземні спецслужби, і місцеві фермери це зрозуміли. Таку думку висловив 2 березня в ефірі телеканалу “Ми – Україна” заступник міністра економіки України Тарас Качка.

“Дуже добре те, що самі фермери зрозуміли, що їхні протести використовують політики радикальні і російські спецслужби, які намагаються створити враження міжнаціональної ворожнечі між українцями і поляками. Вже у ЗМІ з’явилося, що самі лідери протестів говорять про те, що ними користуються ті, хто інсценує усі ці “розсипання” [українського зерна]”, – сказав він.

За словами заступника міністра економіки України, уже є “усвідомлення цього ризику”, а польський уряд, за даними Качки, розслідує всі такі випадки.

“Польський уряд зрозумів і зумів переконати фермерів, що в таких продуктах, як пшениця, польські фермери конкурують не з українською, а з російською. І не на території Польщі, а в регіоні”, – зазначив він.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з Україною. До польських перевізників долучилися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. У відповідь 15 лютого розпочалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. 18 лютого Державна митна служба України повідомила, що польські фермери повністю заблокували проїзд в Україну через пункт пропуску “Дорогуськ – Ягодин”.

На сайті “Солідарності” анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня, блокуватимуть усі прикордонні переходи між Польщею й Україною.

27 лютого польський прем’єр Дональд Туск заявив, що Польща може розширити ембарго проти українських продуктів, оскільки, за його словами, продукти й сільськогосподарська сировина з України становлять серйозну демпінгову загрозу для економіки його країни. Наступного дня він розповів, що тривають переговори з українською стороною щодо тимчасового закриття кордону для торгівлі.

У Мінінфраструктури України у відповідь заявили, що ніхто з української сторони не веде переговорів щодо закриття кордонів із Польщею, оскільки це питання виживання у війні з російським агресором. Таке рішення “не буде вигідне нікому, окрім спільного ворога”, додали у відомстві.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *