У МЗС РФ заявили, що Москва не може погодитися на пропозиції Трампа про припинення війни “як є”

Рябков стверджує, що у пропозиціях США “взагалі немає розв’язання проблем, пов’язаних із першопричинами” війни
Фото: EPA

“Моделі та схеми”, які адміністрація президента США Дональда Трампа запропонувала для завершення війни РФ проти України, нібито не усувають першопричини війни. Про це заступник міністра закордонних справ країни-агресора Росії Сергій Рябков заявив в інтерв’ю російському пропагандистському журналу “Международная жизнь” 1 квітня.

Він стверджує, що Москва не чула від Трампа “сигналу в Київ про припинення війни”.

“Усе, що є на сьогодні, це спроба знайти якусь схему, яка дала б змогу спочатку домогтися припинення вогню, як його уявляють американці. А потім перейти до якихось інших моделей і схем, у яких, як можна зробити висновок, на сьогодні немає місця головній нашій вимозі, а саме врегулюванню проблем, котрі пов’язані з першопричинами цього конфлікту”, – продовжив він.

Останнього, за словами Рябкова, “взагалі немає, і це треба долати”.

“Пропоновані ж американцями моделі й рішення ми сприймаємо дуже серйозно, але ми теж не можемо все це приймати як є. У нас є, безумовно, глибоко й ретельно продуманий комплекс власних пріоритетів і підходів до цієї теми, який відпрацьовують і відпрацьовували, зокрема й наша переговорна команда на переговорах з американцями в Ер-Ріяді”, – додав він.

Коментарі Рябкова, за оцінкою агентства Reuters, свідчать про те, що Москва й Вашингтон “поки не можуть подолати розбіжностей”, які нелегітимний президент РФ Володимир Путін озвучив понад два тижні тому, заявивши, що американські пропозиції потребують доопрацювання. Пропозиція США про 30-денне перемир’я “поспішна”, її треба доопрацювати з урахуванням інтересів РФ, заявляв помічник Путіна Сергій Ушаков 13 березня, його цитують “Ведомости”.

Контекст

У лютому – березні в Саудівській Аравії відбулися два раунди двосторонніх переговорів США з Україною й Росією. На зустрічі з українською делегацією 11 березня США запропонували негайно запровадити 30-денний режим припинення вогню в Україні, Київ погодився. Однак 13 березня Ушаков заявив, що РФ не хоче припинення вогню на 30 днів. Він назвав ініціативу “нічим іншим, як тимчасовим перепочинком для українських військових”, тоді як РФ нібито прагне “довгострокового мирного врегулювання”.

23-го й 25 березня в Саудівській Аравії відбувся ще один раунд переговорів делегацій України та США. Представники США й РФ зустрілися в Ер-Ріяді 24 березня.

25 березня Білий дім повідомив, що на переговорах США й Росія домовилися “гарантувати безпечне судноплавство, відкинути застосування сили й не допустити використання комерційних суден із воєнною метою в Чорному морі”. Проте Кремль того самого дня оголосив умову для цього – зняття низки санкцій. Міністр оборони України Рустем Умєров, який представляв Київ на переговорах, уточнив, що Україна та США домовилися про гарантування безпечного судноплавства в Чорному морі, але переміщення Росією її військових суден за межі східної частини Чорного моря буде підставою для самозахисту України. США заявили про домовленість із Києвом “впроваджувати домовленості президентів США та України про заборону ударів по енергетичних об’єктах” України та РФ.

За словами президента України Володимира Зеленського, американці повідомили Умєрову, що домовленості набувають чинності після оприлюднення заяв про підсумки переговорів (в ОП уточнили, що йдеться про 23–24 березня). Кремль назвав початком дії режиму припинення ударів по енергетиці 18 березня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *