“Він розмовляє”. Словацькі медики розповіли, що Фіцо одужує, але залишається в лікарні

Фіцо залишається в університетській клініці в Банська-Бистриці
Фото: Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica / Facebook

Медики університетської лікарні в Банська-Бистриці, куди госпіталізували після замаху прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, прокоментували 20 травня його стан.

Фіцо залишається під наглядом лікарів, повідомили в медустанові.

“Після сьогоднішньої консультації стан пацієнта стабільний. Його стан клінічно покращується, він спілкується, запальні показники повільно знижуються”, – ідеться в заяві лікарні.

Міністерка охорони здоров’я країни Зузана Долінкова, яка 20 травня відвідала лікарню з нагоди підписання контракту на будівництво нового корпусу, зізналася журналістам, що не змогла побачити його, повідомляє місцевий портал Аktuality.

“Я думаю, що це дуже делікатне особисте питання”, – заявила вона, зазначивши, що після останньої операції, яку зробили 17 травня, стан здоров’я Фіцо “серйозний, але стабільний”.

Контекст

15 травня у Фіцо стріляли у словацькому місті Гандлова, коли політик вийшов до місцевих жителів після виїзного засідання кабінету міністрів.

Фіцо в момент нападу спілкувався з людьми, які зібралися біля будівлі. Один із них крикнув: “Робо, іди сюди!” – після чого пролунало чотири чи п’ять пострілів, і політик упав на землю, повідомили ЗМІ. Видання Euractiv нагадує, що це перший напад із вогнепальною зброєю на главу уряду європейської держави за 38 років – після вбивства прем’єра Швеції Улофа Пальми у 1986 році.

Після замаху словацького прем’єра гелікоптером доправили до шпиталю в Банська-Бистриці для термінової операції, оскільки до столиці Братислави добиратися було надто довго. Заступник Фіцо Томаш Тараба в ніч на 16 травня повідомив, що операція Фіцо “минула добре” і його життю ніщо не загрожує. 16 травня Калиняк заявив, що Фіцо в реанімації, його стан стабілізувався, але тяжкий. 19 травня він припустив, що одужання прем’єра потребуватиме кількох тижнів.

Словацькі ЗМІ пишуть, що замах скоїв 71-річний Юрай Ц. із Левіце, поет й активіст. За даними МВС Словаччини, чоловік діяв через незгоду з урядом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *