Після замаху Фіцо може вдатися до помсти й більше погоджуватися з Орбаном – Financial Times

Після замаху Фіцо здатний почати мститися своїм опонентам – FT
Фото: ЕРА

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після вчинення на нього замаху може стати деструктивнішою силою в Євросоюзі, ніж сьогодні є глава угорського уряду Віктор Орбан. Про це Financial Times пише 19 травня із посиланням на джерела серед чиновників ЄС.

Досі Фіцо діяв солідарно з Орбаном у деяких питаннях, але не йшов на радикальні кроки й “напевно не належав до ліги Орбана”, вважає один зі співрозмовників видання. Але після замаху Фіцо здатний почати мститися своїм опонентам, припускає він.

Зараз Фіцо робить “розумні й кон’юнктурні розрахунки в поєднанні із жагою помститися тим, хто його змістив, зокрема довгому списку журналістів, прокурорів і активістів громадянського суспільства”, цитує джерело FT.

Інші європейські чиновники сподіваються, що словацький прем’єр остаточно не приєднається до Орбана. Один із них зазначив, що після перемоги на останніх виборах багато хто бачив у Фіцо “другого Орбана”, але подальша риторика політика зберегла різницю між тим, що він говорить для внутрішньої аудиторії, і тим, що робить. Він чудово розуміє, що Словаччина залежить від грошей ЄС, тому “не повністю порушуватиме правила ЄС і намагатиметься контролювати все в усіх сферах”, додало джерело газети.

Контекст

15 травня у Фіцо стріляли у словацькому місті Гандлова, коли політик вийшов до місцевих жителів після виїзного засідання кабінету міністрів.

Фіцо в момент нападу спілкувався з людьми, які зібралися біля будівлі. Один із них крикнув: “Робо, іди сюди!” – після чого пролунало чотири чи п’ять пострілів і політик упав на землю, повідомили ЗМІ. Видання Euractiv нагадує, що це перший напад із вогнепальною зброєю на главу уряду європейської держави за 38 років – після вбивства прем’єра Швеції Улофа Пальме в 1986 році.

Після замаху словацького прем’єра гелікоптером привезли до шпиталю в Банська-Бистриці для термінової операції, оскільки до столиці Братислави діставатися було надто довго. Заступник Фіцо Томаш Тараба в ніч проти 16 травня повідомив, що операція Фіцо “минула добре” і його життю ніщо не загрожує. 16 травня Калиняк заявив, що Фіцо в реанімації, його стан стабілізувався, але тяжкий. 19 травня він припустив, що одужання прем’єра триватиме кілька тижнів.

Словацькі ЗМІ пишуть, що замах скоїв 71-річний Юрай Ц. із Левіце, поет і активіст. За даними МВС Словаччини, чоловік діяв через незгоду з урядом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *