Війна з Україною обернеться для Росії втратою територій

/ Фото: Колаж: Сьогодні

На кордоні України перебуває половина сухопутних сил РФ, і якщо вони втратять ці війська у війні з Україною, Китай і Афганістан можуть зазіхнути на території Росії. Про це в ефірі телеканалу Україна 24 заявив російський правозахисник Марк Фейгін.

"Війська від кордонів не відводяться. Щобільше, в Білорусі зараз проводяться навчання. Там нарощується угруповання, підтягується не лише особовий склад. Наразі половина всіх сухопутних сил Росії перебувають на кордонах з Україною – половина всіх мотострілецьких частин усієї Росії", – сказав він.

На уточнення ведучого, що настав час Китаю замислитися над цим і скористатися моментом, Фейгін відповів, що не тільки Китай може скористатися цією ситуацією.

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов'язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

"Там не тільки Китай, буде багато охочих, якщо вони втратять половину сухопутних сил (у війні з Україною. – Ред.). Але й Афганістан може поцікавитися, чому не вторгнутися до Таджикистану, багато проблем буде, і Туреччина не залишиться осторонь", – сказав він.

Зустріч у Пекіні

Володимир Путін та Сі Цзіньпін зустрілися у столиці Китаю, де проходить зимова Олімпіада-2022, 4 лютого. За підсумками зустрічі було випущено спільну заяву сторін. У документі, зокрема, йшлося, що Китай підтримує вимоги Росії щодо безпеки, висунуті на адресу США та НАТО.

"Китайська сторона ставиться з розумінням і підтримує висунуті Російською Федерацією пропозиції щодо формування довгострокових юридично обов'язкових гарантій безпеки в Європі… Обидві сторони виступають проти подальшого розширення НАТО", – йдеться у заяві.

Росія та Китай закликали США відмовитися від планів розміщення ракет середньої та малої дальності наземного базування в Азійсько-тихоокеанському регіоні та Європі. Також обидві сторони висловили занепокоєння створенням США, Великою Британією та Австралією тристороннього партнерства у сфері безпеки.

Війна з Україною розділить світ

Як зазначають експерти – колишній посол Великої Британії в Білорусі Найджел Гулд-Девіс та директор програми Росія-Євразія лондонського аналітичного центру Chatham House Джеймс Ніксі, – такі дії можуть призвести до нової ери невизначеності у Східній Європі, зруйнувати глобальну економіку, а також спровокувати зрушення у геополітичному впливі, який "підірве довіру до Заходу".

Експерти переконані, що відлуння вторгнення РФ в Україну "відчуватиметься у всьому світі". Деякі з них побоюються, що будь-який крок РФ може "надихнути й інші країни". При цьому також йдеться про те, що якщо за російським вторгненням буде тривала напруженість, у США також можуть відновитися дебати про те, яку роль країна повинна грати в Європі.

США вивели війська з Афганістану

25 квітня 2021 року США та НАТО розпочали виводити війська з Афганістану через 20 років після початку військового вторгненнячерез теракт, скоєний "Аль-Каїдою" 11 вересня 2001 року.

Чи буде вторгнення в Україну

  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що інформаційне нагнітання навколо можливого вторгнення Росії в Українує частиною внутрішньої політики США, Великої Британії та інших країн Заходу.
  • Водночас голова фракції "Слуга народу" Давида Арахамія заявляв, що Захід та США своїми заявами про напад Росії на Україну "сіють паніку". Також він заявляв, що в Україні спеціально розхитують обстановку, озвучуючи різні дані, коли вторгнеться Росія в Україну
  • Колишній радник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що деякі світові лідери, які приїжджають до України, намагаються змусити українське керівництво виконати Мінські угоди. Але це призведе до великої війни з Росією.
  • Капітан першого рангу у відставці ВМС США Гаррі Табах вважає, що прямої загрози вторгнення в Україну немає, є нагнітання обстановки.

Источник: www.segodnya.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *