Верховна Рада звільнила Кубракова

Кубракова не було в Раді під час голосування за його звільнення
Фото: Олександр Кубраков / Facebook

Парламент 9 травня звільнив Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Про це повідомив у Telegram народний депутат Ярослав Железняк (“Голос”).

“Самого віцепремʼєра не було в залі. Премʼєр-міністра теж. Хто замість – теж незрозуміло. Коли призначення – теж ніхто не знає”, – написав він.

9 травня у Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови №11248 про звільнення Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Проєкт зареєструвала група депутатів, серед яких голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Напередодні нардеп Віталій Безгін (“Слуга народу”) у Facebook прокоментував чутки, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України можуть поділити на два окремі відомства. За його словами, фракція підтримала позицію, що паралельно керувати питаннями інфраструктури та регіональної політики/децентралізації майже неможливо.

“Річний досвід показав, що регіональна політика опинилася не у пріоритеті, а це напряму шкодить європейській інтеграції України. Фракція визнала, що трохи більше року назад здійснила помилку. Цю позицію однозначно розподіляє більшість членів профільного комітету й усе експертне середовище. Не може одне управління закривати весь спектр завдань, які раніше покривало ціле міністерство. Нам потрібен виконавчий орган, який надасть децентралізації нове дихання”, – написав він.

Сам Кубраков прокоментував ситуацію у Facebook: “Завжди готовий до відкритого діалогу й детального звіту щодо роботи Міністерства за всіма напрямками в моїй відповідальності. Керівництво фракції та очільник уряду Денис Шмигаль зі мною це рішення не обговорювали. На засідання фракції та профільного комітету не був запрошений”.

Кубраков нагадав, що очолював міністерство з травня 2021 року.

Контекст

19 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність скоротити уряд через брак грошей.

4 березня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в межах реформи уряду України кількість міністерств можуть скоротити на третину. За його словами, “оптимальна кількість” відомств має бути не більшою за 15–16 (поки їх 19). Водночас Шмигаль наголосив, що станом на зараз на порядку денному питання про кадрові рішення в уряді не стоїть.

ЗМІ повідомили, що в Кабінеті Міністрів України можуть скоротити щонайменше п’ять міністерств, зокрема, нібито є питання і до деяких віцепрем’єрів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *