“Фракція визнала, що зробила помилку”. “Слуга народу” підтримала розділення повноважень Мінрозвитку громад, територій та інфраструктури – нардеп

Безгін зазначив, що потрібен виконавчий орган, який надасть децентралізації “нового дихання”
Фото: Vitaliy Bezgin / Facebook

Фракція партії “Слуга народу” на засіданні 8 травня підтримала необхідність розділення повноважень Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Про це у Facebook проінформував нардеп від “Слуги народу” Віталій Безгін.

“Сьогодні на фракції була підтримана цілком обґрунтована позиція, що паралельно керувати і питаннями інфраструктури, і питаннями регіональної політики/децентралізації є майже неможливим. Річний досвід показав, що регіональна політика опинилася не у пріоритеті, а це напряму шкодить європейській інтеграції України”, – написав нардеп.

За словами Безгіна, “фракція визнала, що трохи більше року назад здійснила помилку”.

“Цю позицію однозначно розподіляє більшість членів профільного комітету та все експертне середовище. Не може одне управління закривати весь спектр завдань, які раніше покривало ціле міністерство. Нам потрібен виконавчий орган, який надасть децентралізації нового дихання, – зазначив народний депутат. – Усі інші спекуляції вважаю безпідставними”.

Контекст

Кабмін України об’єднав Міністерство інфраструктури з Міністерством розвитку громад і територій – у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України – у грудні 2022 року. Водночас Рада призначила Олександра Кубракова на посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

19 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність скоротити уряд через відсутність грошей.

4 березня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в межах реформи уряду України кількість міністерств можуть скоротити на третину. За його словами, “оптимальна кількість” відомств має бути не більше ніж 15–16 (поки що їх 19). Водночас  Шмигаль наголосив, що зараз на порядку денному питання про кадрові рішення в уряді не стоїть.

ЗМІ повідомили, що в Кабінеті Міністрів України можуть скоротити щонайменше п’ять міністерств, зокрема, нібито є питання і до деяких віцепрем’єрів. Зокрема, з уряду України можуть звільнити двох віцепрем’єр-міністрів – Ірину Верещук і Кубракова, зазначив нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко. Кубраков розповів, що у нього “виробився імунітет” до чуток про відставку.

Про те, що народні депутати від “Слуги народу” планують розділити Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на дві різні структури, писало “РБК-Україна”. Водночас, як зазначив ЗМІ, для розділення відомства потрібне звільнення Кубракова.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *