Верещук: Будь-які заяви, або чутки, або плітки про розформування Мінреінтеграції – неправда

Верещук спростувала повідомлення ЗМІ про нібито розформування Мінреінтеграції України
Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України / Facebook

Мінреінтеграції України не планують розформувати. Про це 9 березня у Facebook заявила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

9 березня NV із посиланням на джерела в Офісі президента і парламентській фракції партії влади “Слуга народу” повідомило, що навесні в Кабміні України можуть розформувати щонайменше п’ять із 19 наявних міністерств. Співрозмовник видання в ОП розповів, що питання є й до деяких міністрів, і до віцепрем’єрів, зокрема до Верещук. Мінреінтеграції, яке вона очолює, планують розформувати, додав він.

“Сьогодні деякі (саме деякі) ЗМІ чогось написали, що начебто Мінреінтеграції хочуть розформувати. Вони це написали в контексті дискусії навколо реформи уряду. Із посиланням на неназвані джерела у владі, – відреагувала Верещук. – Не коментую реформу уряду або інші міністерства. Скажу лише про Мінреінтеграції. Будь-які заяви, або чутки, або плітки про розформування Мінреінтеграції є неправдою. Це я кажу як журналістам, які пишуть ці дурниці про міністерство, так і їхнім неназваним джерелам у владі”.

Контекст

За час президентства Володимира Зеленського уряд України вже зазнав кількох реорганізацій.

Перша відбулася вже влітку 2019 року. Тоді Кабмін України перейменував чотири міністерства і створив два нові. Проте більшість цих змін пізніше було скасовано.

Міністерство економічного розвитку у 2019 році об’єднали з Міністерством аграрної політики та продовольства. Нове відомство дістало назву Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. В уряді заявили, що два міністерства об’єднали для ефективного проведення земельної реформи.

Проте вже 2020 року Кабмін скасував це злиття, відновивши Міністерство аграрної політики.

У 2020 році Кабмін також розділив Міністерство енергетики та захисту довкілля на два відомства. Було знову розділено на два і створене у 2019 році Міністерство культури, молоді та спорту України. Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб також розділили.

У листопаді 2022 року ЗМІ повідомляли, що Зеленський планує об’єднати низку міністерств, тож їх залишиться 14. У грудні Міністерство інфраструктури об’єднали з Міністерством розвитку громад і територій – у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

19 грудня 2023 року Зеленський заявив про потребу скоротити уряд через відсутність грошей.

4 березня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в межах реформи уряду України кількість міністерств можуть скоротити на третину. За його словами, “оптимальна кількість” відомств має бути не більшою за 15–16 (поки їх 19). Водночас Шмигаль наголосив, що станом на сьогодні на порядку денному питання про кадрові рішення в уряді не стоїть.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *