Тільки з Україною в НАТО можна розраховувати на справжню безпеку в Європі – Зеленський

Курс на членство в НАТО прописано в Конституції України
Фото: ЕРА

Імовірне членство України в НАТО покращить у Європі ситуацію з безпекою, заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 1 квітня. Стенограму опублікувала пресслужба глави держави.

“Цей рік ставить перед відносинами між Україною й НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку в Європі”, – сказав президент.

Зеленський зазначив, що провів спеціальну нараду щодо роботи України з Альянсом “стосовно сумісності й перспектив на цей рік” і в цій зустрічі брали участь “міжнародники, міністр оборони, міжнародна команда міністерства”.

31 березня видання Financial Times написало, що дедалі більше політиків із країн – членів Альянсу схвалюють заяви президента Франції Еммануеля Макрона про ймовірне скерування військ в Україну, яка протистоїть російській агресії. Видання наголошує, що протягом десятиліть у більшості країн Центральної та Східної Європи до Франції ставилися з підозрою через те, що вона ігнорувала інтереси безпеки регіону й “улещувала” Кремль. Однак Макрон усе ж таки дійшов висновку, що Росія є екзистенційною загрозою для ЄС і безпосередньо Франції, зазначає Financial Times.

Контекст

На тлі окупації Криму країною-агресором Росією і збройного конфлікту на Донбасі 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від позаблоковості. Останніми роками Україна прагнула членства в НАТО, курс на вступ в Альянс зафіксовано в її Конституції.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020 році Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

У підсумковому документі саміту НАТО, який відбувся у Вільнюсі 11–12 липня 2023 року, ідеться, що Україні для вступу у блок уже не потрібен план дій щодо членства, але поки в ньому немає запрошення в Альянс. “Ми будемо готові надіслати Україні запрошення на вступ в Альянс, коли союзники погодяться із цим і буде виконано відповідні умови”, – ідеться в комюніке.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому Україні допомагають члени Альянсу.

21 березня 2024 року голова військового комітету НАТО адмірал Роберт Бауер пообіцяв, що шведський прапор “не буде єдиним синьо-жовтим в Альянсі”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *