Світовий банк оголосив про виділення Україні траншу на $1,5 млрд. Шмигаль зазначив, що кошти перекажуть до кінця березня

Незважаючи на величезні виклики, Україна проводить складні реформи, зазначили у Світовому банку
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Рада виконавчих директорів Світового банку 26 березня ухвалила рішення про виділення Україні $1,5 млрд у межах позики на підтримку політики розвитку. Про це повідомляють на сайті СБ.

Зазначають, що $984 млн надійде від Японії і $516 млн – від Великобританії.

“Розраховуємо, що кошти будуть перераховані вже до кінця березня. Спрямуємо ці ресурси на покриття найбільш важливих бюджетних видатків: на соціальні, гуманітарні цілі й на відновлення”, – написав у Telegram прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

У СБ підкреслили, що кошти спрямують на підтримку реформ уряду України, необхідних для зміцнення засад економічної політики країни й підвищення макрофінансової стабільності.

“Незважаючи на величезні виклики, Україна проводить складні реформи, спрямовані на зміцнення майбутнього України в Європейському союзі й забезпечення довгострокового процвітання країни”, – наголосила віцепрезидентка Світового банку в регіоні Європи й Центральної Азії Антонелла Бассані.

Контекст

Останнє фінансування від Світового банку в розмірі $1,34 млрд Україна отримала 25 грудня 2023 року в межах проєкту “Підтримка державних витрат для забезпечення сталого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).

Після вторгнення Росії в Україну допомога, яку мобілізував Світовий банк, забезпечила уряду України можливість надавати основні державні послуги, що охоплюють понад 15 млн українців, ідеться в релізі фінустанови, опублікованому 14 грудня. На той момент Світовий банк уже мобілізував понад $39 млрд екстреного фінансування на підтримку України, включно із зобов’язаннями й гарантіями донорів таких країн, як США, Японія, Великобританія, Норвегія, Нідерланди, Іспанія, Німеччина, Канада, Швейцарія, Швеція, Данія, Австрія, Фінляндія, Ісландія, Ірландія, Індонезія, Литва, Латвія, Бельгія та Республіка Корея.

3 січня Шмигаль заявив, що Київ розраховує у 2024 році залучити зовнішнє фінансування на суму понад $37 млрд. Він зазначив, що 2023 року було залучено $42,6 млрд, із них 27% – це грантові кошти. “Лідери підтримки незмінні: Європейський союз, США, МВФ, Японія, Канада, Великобританія, Світовий банк”, – сказав Шмигаль.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *